Франція закликає посилити безпеку на Олімпійських іграх в Парижі

Джерело: Reuters

Франція попросила приблизно 45 іноземних країн надати кілька тисяч додаткових військових, поліцейських і цивільного персоналу для посилення захисту Олімпійських ігор в Парижі цього літа на тлі складної геополітичної ситуації та перспектив безпеки.

Країна планує розгортати близько 45 000 французьких поліціянтів і сил безпеки, 20 000 співробітників приватної служби безпеки і близько 15 000 військових щодня, щоб охороняти Олімпійські ігри.

Джерела зазначають, що російсько-українська війна та війна на Близькому Сході, а також загроза терористичних атак змусили уряд Франції підняти рівень безпеки до найвищого.

“Контекст безпеки, особливо в останні тижні, означає, що існує надзвичайна пильність щодо безпеки цих Олімпійських ігор”, – сказав французький військовий посадовець.

За даними французького уряду та джерела в міністерстві внутрішніх справ, у січні приблизно до 45 країн подали запит про допомогу у зміцненні потужностей понад 2000 осіб, як військових, так і невійськових.

В запиті зазначали про допомогу у військових і поліцейських місіях, починаючи від моторизованих і кінних бригад, експертів з фальсифікації документів, спеціалістів з розмінування, спеціалістів із боротьби з безпілотниками та команд з пошуку собак.

Нещодавно Польща заявила, що приєднується до міжнародних зусиль, надсилаючи війська, зокрема кінологів. У березні Німеччина заявила, що також зробить внесок.

Джерело у французькому уряді повідомило, що наразі 35 країн дали позитивну відповідь.

Джерела повідомили, що війна в Газі та подальша негативна реакція в деяких країнах означають, що занепокоєння щодо безпеки ізраїльської делегації є особливо високим і що для ізраїльських спортсменів знадобиться більше заходів безпеки, ніж планувалося раніше.

За словами джерел, кілька ізраїльських делегацій вже відвідали Францію для усунення потенційних труднощів.

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…