У березні Україна отримала рекордні $9 млрд пільгового фінансування від партнерів
Джерело: Денис Шмигаль/Telegram та Міністерство фінансів
У березні цього року Міністерство фінансів залучило близько 9 млрд доларів США пільгового фінансування від міжнародних партнерів.
Серед донорів:
- ЄС – 4,9 млрд доларів США (пільгове фінансування);
- Канада – 1,5 млрд доларів США (пільгове фінансування);
- Японія – 1,1 млрд доларів США (пільгове фінансування);
- МВФ – 880 млн доларів США (пільгове фінансування);
- Великобританія – 515 млн доларів США (пільгове фінансування).
Кошти від ЄС є першим траншем у межах нового інструменту Ukraine Facility. Вони також є частиною перехідного фінансування, загальний обсяг якого сягає 6 млрд євро. Механізм перехідного фінансування дозволяє забезпечити нагальні потреби бюджету до остаточного затвердження Плану України для Ukraine Facility.
Японія спрямовувала фінансову допомогу через механізми Світового банку. Зокрема, до державного бюджету надійшло 882 млн доларів США – частина позики на підтримку політики розвитку “Основи зростання” (DPL), 230 млн доларів США – кошти у межах проєкту “Екстрений проєкт надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)”.
Пільговий кредит від Канади надійшов в межах третьої додаткової угоди, яка є продовженням угоди, підписаної 8 серпня 2022 року.
Фінансування від МВФ – четвертий транш у межах програми Механізму розширеного фінансування (EFF). Україна залучила вже близько 5,4 млрд доларів США з передбачених програмою 15,6 млрд доларів США.
Пільгове фінансування від Великої Британії є частиною позики на підтримку політики розвитку “Основи зростання” через механізм Світового банку.
У 2024 році зовнішнє фінансування сягає 10,1 млрд доларів США, від початку повномасштабної війни – 83,7 млрд доларів США. Міжнародна допомога спрямовується на фінансування пріоритетних соціальних видатків державного бюджету України.
- Україна отримала 1,5 млрд доларів позики на підтримку політики розвитку “Основи зростання” від Японії та Великої Британії через механізм Світового банку.
- До державного бюджету України від Канади надійшло 2 млрд канадських доларів (екв. 1,5 млрд дол. США) кредиту на пільгових умовах.
- Україна отримає 100 млн євро від Банку розвитку Ради Європи в межах проєкту “HOME. Компенсація за знищене майно”.
Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.
Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.
Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.