Польща підняла в небо винищувачі через ракетну атаку Росії на Україну
Джерело: Оперативне командування Збройних Сил Польщі
Польща спільно із союзниками вранці, 31 березня, активізували літаки задля забезпечення безпеки польського повітряного простору через підліт російських ракет до прикордоння країни.
Як пояснили в ОК ЗС Польщі, рішення про підняття літаків прийняли у зв’язку з інтенсивною активністю російської авіації задля ракетної атаки по Україні.
“Звертаємо вашу увагу, що в повітряному просторі Польщі чергують літаки, що може бути пов’язано з підвищеним рівнем шуму, особливо в південно-східній частині країни. Сьогодні вночі спостерігалася інтенсивна активність дальньої авіації Російської Федерації, пов’язана з ракетними ударами по об’єктах, розташованих на території України. Активізовано всі необхідні процедури для забезпечення безпеки польського повітряного простору, а Управління РП веде постійний моніторинг ситуації”, — йдеться у повідомленні.
- Російська ракета о 5:23 (за київським часом) порушила повітряний простір Польщі в районі населеного пункту Осердув Люблінського воєводства і пробула в ньому 39 секунд.
Перший тунель для прикриття доріг від атак ворожих FPV-дронів звели на одному з найнебезпечніших напрямків – Оріхівській трасі, повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.
21-річний Артем Налято, якого дитиною всиновила італійська родина, загинув на війні проти росіян.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у інтерв’ю The Washington Post закликав США та Європу посилити військову допомогу Києву. Він наголосив на терміновій необхідності постачання більшої кількості систем протиповітряної оборони та ракет, а також закликав до розробки і використання ракет більшої дальності для нанесення ударів по російських військових об’єктах.
Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.
У ніч проти 22 липня російські війська атакували об’єкти української газової інфраструктури.