Чому росіяни стали частіше атакувати Україну балістичними ракетами — речниця

Джерело: телемарафон

Росія все частіше використовує балістичні ракети, розташовані в тимчасово окупованому Криму, для ударів по Україні. Цю тактику обрано через складність збиття таких цілей українськими системами протиповітряної оборони (ППО).

Керівниця об’єднаного пресцентру Оперативного командування Південь Наталія Гуменюк пояснила, що ворог ставить перед собою завдання проникнути у глибші регіони України, а не обмежуватись прифронтовими районами. Це ставить під загрозу безпеку країни, оскільки такі ракети важко виявити та збити.

Гуменюк також наголосила, що в ЗСУ мають інформацію про кількість та рухи наземних балістичних ракет, і реагують на їхні маневри. Однак активність балістики призводить до сигналів повітряної тривоги.

У коментарі щодо ситуації в Чорному морі Гуменюк зазначила, що ворожі ракетоносії готові до дії та швидко можуть вийти на бойове чергування. Це створює загрозу для безпеки регіону, особливо з урахуванням можливого накопичення Росією ракет “Калібр” у Чорноморському регіоні.

Наступний крок Росії може бути спрямований на пошук способів відновлення своїх позицій у морі, включаючи можливі атаки з бухти. Такі дії становлять серйозну загрозу для безпеки регіону і вимагають пильного спостереження та адекватної реакції з боку українських та міжнародних партнерів.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.