Президент підписав закон про електронний кабінет військовозобов’язаного
Джерело: картка законопроєкту
2 квітня президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №10062. Відтепер ДПС, Мін’юст та МВС передаватимуть особисті дані про військовозобов’язаних до е-Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Зазначається, що завданням законопроєкту є уточнення взаємодії державних реєстрів під час надання статусу учасника бойових дій, а також спрощення процедури оформлення статусу учасника бойових дій під час дії воєнного стану, особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.
Документом внесено зміни до законів “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів” та “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, якими передбачено:
- інформаційну взаємодію між державними реєстрами у зв’язку з набуттям статусу учасника бойових дій;
- встановлення можливості громадян України подати заяву (звернення) в паперовій або електронній формі відповідно до Закону України “Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг” і, зокрема, засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг та/або Єдиного державного реєстру ветеранів війни до відповідних державних органів для набуття статусу учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;
- встановлення особливостей набуття статусу учасника бойових дій під час дії воєнного стану на підставі довідки про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України оформленою в електронному вигляді.
Зауважимо, 16 січня Верховна Рада проголосувала в цілому документ щодо створення єдиного електронного реєстру військовозобов’язаних і автоматичне отримання посвідчення учасника бойових дій. Згодом у Міноборони повідомили про плани щодо запуску електронного кабінету військовозобов’язаного у другому кварталі 2024 року.
Документ перебував на підписі в ОП майже два місяці.
Закон передбачає передачу Міністерству оборони даних про громадян віком від 17 до 60 років, які містяться у різних державних реєстрах – МОЗ, Мін’юсту, МВС, Податкової служби, Держміграційної служби та інших відомств.
Реєстр збиратиме і вестиме облік даних:
- номери телефонів;
- адреси електронної пошти;
- дані про батьків військовозобов’язаного;
- реквізити внутрішнього та закордонних паспортів;
- відомості про володіння іноземними мовами;
- інформацію про право на володіння зброєю;
- наявність водійського посвідчення;
- дані про виїзд за кордон;
- інформацію про судимості тощо.
Передбачається, що Закон створить умови для забезпечення належного рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей шляхом законодавчого спрощення процедури оформлення статусу учасника бойових дій під час дії воєнного стану, а також особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, зокрема шляхом удосконалення інформаційної взаємодії між державними реєстрами.
Очікується поліпшення процесу визначення статусу та забезпечення захисту прав осіб, які брали участь у бойових діях. Його впровадження сприятиме відновленню та розвитку суспільства, що базується на цінностях патріотизму та відданості державі.
Кабмін протягом одного місяця з дня набрання чинності цим Законом має забезпечити:
- прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;
- приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
- приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
- Міністерство оборони України запроваджує нову систему навчання для мобілізованих медиків, яка передбачає можливість навчання за змішаною формою.
- Очільник МВС України Ігор Клименко повідомив, чому працівників поліції не мобілізують для війни проти РФ.
- 26 лютого президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт щодо демобілізації строковиків. Раніше цього ж дня йому на підпис направили проєкт закону, котрий стосується військовослужбовців, які закінчили строкову службу у 2024 році та перебувають на службі під час дії воєнного стану.
- Глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія” заявив, що у випадку зменшення допомоги від США в Україні проведуть додаткову мобілізацію.
- У Раді зареєстровано законопроєкт №11079 про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом під час особливого періоду.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.