До 2531 року всі японці матимуть однакове прізвище, якщо країна не змінить закон про шлюб

Джерело: The Guardain

Приблизно через 500 років у Японії всі громадяни матимуть прізвище Сато, якщо уряд країни не змінить закон про шлюб, дозволивши подружнім парам використовувати окремі прізвища.

Такі дані – це результати дослідження, проведеного під керівництвом професора економіки в Університеті Тохоку Хіро Хіроші Йошіда. Результати показали, що якщо Японія і далі наполягатиме на тому, аби пари вибирали одне прізвище, то до 2531 року кожен японець буде відомим як “Сато-сан”.

Йошіда розповів, що його прогнози базуються на кількох припущеннях, але додав, що ідея полягала в тому, щоб за допомогою цифр пояснити потенційний вплив нинішньої системи на японське суспільство, щоб привернути увагу до проблеми.

“Якщо всі стануть Сато до нас, можливо, доведеться звертатись за іменем чи номером. Я не думаю, що це буде гарний світ для життя”, – сказав професор.

Опитування від березня 2023 року свідчить, що Сато вже лідирує у списку японських прізвищ. На другому місці прізвище Сузукі.

На думку Йошіди, нація Сато буде не просто незручною, а й підірве особисту гідність. Щобільше, професор вважає, що така тенденція призведе до втрати сімейної і регіональної спадщини.

За підрахунками Йошіди, за рік – з 2022 по 2023 – частка японців, на прізвище Сато зросла у 1, 0083 рази. Якщо припустити, що цей показник залишатиметься постійним, а закон про прізвище не змінять – близько 50% населення Японії матиме прізвище Сато у 2446 році. У 2531 році цей показник сягне 100%.

Згідно з законом про шлюб у Японії, під час офіційного створення сім’ї подружжя повинне вибрати, яке прізвище у них буде. У 95% випадках дружина бере прізвище свого чоловіка.

Однак якби уряд дозволив парам використовувати різні прізвища, як цього вимагає суспільство, ситуація була б іншою.

Дослідження містило альтернативний сценарій, екстрапольований з опитування Японської конфедерації профспілок у 2022 році, згідно з яким 39,3% із 1000 працівників віком від 20 до 59 років сказали, що хочуть мати одне прізвище, навіть якщо вони мають можливість використовувати окремі.

За таких обставин до 2531 року лише 7,96% населення Японії носитимуть прізвище Сато.

На сьогодні Японія залишається єдиною країною світу, де подружжя повинно мати спільне прізвище. Члени правлячої Ліберально-демократичної партії Японії наголошують, що зміна закону може “підірвати” єдність сім’ї та призведе до плутанини серед дітей.

Додамо, що саме прізвище Сато є найпоширенішим у Японії.

Астрономи значно підвищили ймовірність прямого зіткнення астероїда 2024 YR із Землею у 2032 році.

12 лютого, під час 26-го засідання Контактної групи з питань оборони України, міністр оборони Британії Джон Гілі заявив, що Лондон спорядить на підтримку України новий пакет військової допомоги, що включатиме танки, артилерію, ракети та інші типи озброєнь. Також пакет міститиме контракти на обслуговування раніше спорядженої техніки.

Лідер “Європейської Солідарності Петро Порошенко заявив, що йому відмовили у виїзді на Мюнхенську безпекову конференцію.

У 14 місцях Чорного моря зафіксовано нові випадки викидів мазуту, який потрапив у воду після аварії двох російських танкерів 15 грудня.

Трансгендерна жінка, яка відбуває покарання у федеральній в’язниці США, подала судовий позов, стверджуючи, що указ Дональда Трампа, який зобов’язує утримувати ув’язнених відповідно до їхньої біологічної статі, порушує Конституцію країни й федеральне законодавство.