Обрано цьогорічного лавреата премії імені Олеся Гончара

Джерело: Держмистецтво

Сьогодні, 3 квітня, у день народження видатного українського письменника Олеся Гончара Держмистецтво оголосило цьогорічного лавреата однойменної премії.

Цьогоріч на конкурс до Держмистецтв надійшло 26 заявок, розглянувши які, члени комітету з присудження премії шляхом відкритого голосування, після жвавої та тривалої дискусії, визначили лавреатом премії Леоніда Петровського.

Нагороду автор отримає за роман “Окрушини долі”, видану видавництвом “Рута” у 2021 році.

Також члени комітету відзначили вартими уваги та прочитання твори таких кандидатів на отримання цьогорічної премії:

  • Матвійчук Анатолій – збірка поезії “Скарби. Вибране”, видавництво “Саміт-книга”, 2020;
  • Мостепан (Мельник) Ірина – збірка віршів “Глосарій. Книга друга”, видавництво “Волинські обереги”, 2022;
  • Сливинський Остап – збірка історій “Словник війни”, видавництво “Віват”, 2023.

Нагадаємо, премію імені Олеся Гончара присуджують щорічно за найкращі літературні твори, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, ідеї незалежності України.

Довідково. Олесь Гончар (ім’я при народженні — Біличенко Олександр Терентійович) – український та радянський письменник, прозаїк, літературний критик, політик, громадський діяч. Був одним із засновників Українського фонду культури.

Після публікації у 2008 році “Щоденників” стало відомо, з яким болем ставився письменник до намагання Москви знищити все українське. Відомий його вислів:

“Яка дика епоха! – з гіркотою писав О. Гончар у своєму Щоденнику. – З якою сатанинською силою нищилася Україна! За трагізмом долі ми народ унікальний. Найбільші генії нації – Шевченко, Гоголь, Сковорода – все життя були безпритульними. Шевченків “Заповіт” написано в Переяславі, в домі Козачковського, Гоголь помер у чужому домі, так само бездомним пішов із життя й Сковорода… Але сталінщина своїми жахіттями, державним садизмом перевершила все. Геноцид винищив найдіяльніші, найздібніші сили народу. За які ж гріхи нам випала така доля?”.

Триває 1171-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 963 тисячі осіб.

9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.

За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.

Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.

Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.