Обрано цьогорічного лавреата премії імені Олеся Гончара
Джерело: Держмистецтво
Сьогодні, 3 квітня, у день народження видатного українського письменника Олеся Гончара Держмистецтво оголосило цьогорічного лавреата однойменної премії.
Цьогоріч на конкурс до Держмистецтв надійшло 26 заявок, розглянувши які, члени комітету з присудження премії шляхом відкритого голосування, після жвавої та тривалої дискусії, визначили лавреатом премії Леоніда Петровського.
Нагороду автор отримає за роман “Окрушини долі”, видану видавництвом “Рута” у 2021 році.
Також члени комітету відзначили вартими уваги та прочитання твори таких кандидатів на отримання цьогорічної премії:
- Матвійчук Анатолій – збірка поезії “Скарби. Вибране”, видавництво “Саміт-книга”, 2020;
- Мостепан (Мельник) Ірина – збірка віршів “Глосарій. Книга друга”, видавництво “Волинські обереги”, 2022;
- Сливинський Остап – збірка історій “Словник війни”, видавництво “Віват”, 2023.
Нагадаємо, премію імені Олеся Гончара присуджують щорічно за найкращі літературні твори, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, ідеї незалежності України.
Довідково. Олесь Гончар (ім’я при народженні — Біличенко Олександр Терентійович) – український та радянський письменник, прозаїк, літературний критик, політик, громадський діяч. Був одним із засновників Українського фонду культури.
Після публікації у 2008 році “Щоденників” стало відомо, з яким болем ставився письменник до намагання Москви знищити все українське. Відомий його вислів:
“Яка дика епоха! – з гіркотою писав О. Гончар у своєму Щоденнику. – З якою сатанинською силою нищилася Україна! За трагізмом долі ми народ унікальний. Найбільші генії нації – Шевченко, Гоголь, Сковорода – все життя були безпритульними. Шевченків “Заповіт” написано в Переяславі, в домі Козачковського, Гоголь помер у чужому домі, так само бездомним пішов із життя й Сковорода… Але сталінщина своїми жахіттями, державним садизмом перевершила все. Геноцид винищив найдіяльніші, найздібніші сили народу. За які ж гріхи нам випала така доля?”.
- Цьогорічну церемонію вручення кінопремії “Оскар” переглянули 19,5 мільйона глядачів телеканалу ABC, що є найбільшим показником за останні 4 роки.
- В Україні запровадять премію за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови.
- В Україні заснували премію у сфері фотомистецтва імені Миколи Анацького, який загинув внаслідок авіакатастрофи в Броварах у січні 2023 року.
В середу, 9 липня, стало відомо про смерть українського композитора, автора низки відомих пісень, Героя України та лауреата Шевченківської премії Ігоря Поклада. Йому було 83 роки.
За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.
Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.
Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.