В Україні заснували премію з фотомистецтва на честь загиблого фотографа МВС Анацького

Зображення: МВС

Джерело: Мінкульт та МВС України

В Україні заснували премію у сфері фотомистецтва імені Миколи Анацького, який загинув внаслідок авіакатастрофи в Броварах у січні 2023 року.

9 лютого уряд ухвалив рішення про заснування премії у сфері фотомистецтва імені Миколи Анацького. Відповідні зміни були внесені до постанови від 23.11.2016 N 841 “Про премії за досягнення у сфері культури і мистецтва”.

Зазначається, що ця нагорода має привернути увагу суспільства до важливості мистецтва фотографії, особливо у воєнний час.

Під час роботи у комунікаційній команді МВС Микола Анацький фіксував події російсько-української війни, зокрема фотографував повернення військових “Азову”, яких доправили до Туреччини. Микола трагічно загинув внаслідок падіння гвинтокрила у Броварах разом з керівництвом МВС та цивільними.

Премією відзначатимуть фотохудожників та фотожурналістів за визначні твори, що відзначаються високим професіоналізмом. Враховуватимуть також актуальність тематики, фіксацію історичних моментів й внесок у розвиток та популяризацію українського мистецтва фотографії. Розмір премії – 20 тисяч гривень.

“Сьогодні саме фотомитці миттєво фіксують ключові моменти нашої історії. Фотографи, як і воєнні журналісти, наражають себе на небезпеку. Багато з них вже ніколи не повернуться додому. Але їх фотознімки продовжують доносити правду про війну в Україні всьому світу”, – сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Довідково. Провідний інспектор Департаменту комунікації МВС України, військовий фотограф Микола Анацький – один із тих, хто перебував на борту гелікоптера, який розбився 18 січня 2023 року у Броварах. Микола був родом із Бахмута, брав участь в АТО, захоплювався фотографією. Мав позивний “Майстер”, бо усім володів майстерно – і зброєю і фотоапаратом.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.