За колишнього радника Офісу президента Шила внесли заставу 30 млн грн – ЦПК
Джерело: Центр протидії корупції
Колишній радник Офісу президента України Артем Шило вийшов із СІЗО під внесену заставу у 30 млн грн. Його підозрюють у причетності до організованої групи, що незаконно заволоділа 94,7 млн грн “Укрзалізниці”.
4 квітня Шила взяли під варту з альтернативою внесення застави в розмірі 30 мільйонів гривень.
Після внесення застави він має дотримуватися низки обов’язків, зокрема здати закордонні паспорти.
Окрім того, йому заборонено спілкуватися з приводу обставин справи із головою ОП Єрмаком, його заступником Татаровим, міністром Камишіним, віце-прем’єром Кубраковим та низкою інших осіб.
У разі порушення обов’язків внесену заставу можуть стягнути у дохід бюджету.
НАБУ і САП викрили організовану групу на АТ “Укрзалізниця”, яка заволоділа 94,7 млн грн на закупівлях трансформаторів за завищеними цінами.
За даними антикорупційних відомств, лідер злочинної групи від червня по грудень 2022 року, за допомогою підконтрольних службових осіб АТ “Укрзалізниця” забезпечив обрання наперед визначеної компанії постачальником силових трансформаторів за завищеною вартістю.
Зокрема, він організував підготовку та направлення до УЗ листа “Щодо загроз державній безпеці”, який став підставою для відхилення пропозицій інших учасників закупівлі зі значно вигіднішими ціновими умовами.
За даними слідства, компанію, яка перемогла, контролює громадянин Республіки Білорусь, який має зв’язки з РФ.
Реалізація схеми протягом 2022-2024 років завдали збитків УЗ на суму 94,7 млн грн. Цими коштами заволоділи учасники злочинної схеми і розпорядились ними на власний розсуд.
Завдяки діям детективів та прокурорів суд наклав арешт на 53 млн грн на банківських рахунках компанії-постачальника.
Зараз затримано лідера, співорганізатора та двох учасників організованої групи.
Попередня кваліфікація: ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України.
- Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) викрили чинного народного депутата, за сумісництвом власника великого будівельного та аграрного бізнесів, на пропозиції неправомірної вигоди голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму.
- Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підключило 144 організації до Єдиного порталу повідомлень викривачів.
- За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.
- Міністр оборони України Рустем Умєров на щорічних загальних зборах Європейської бізнес-асоціації заявив, що під час війни ставиться до корупції як до тероризму.
17 квітня відбулось засідання суду щодо скасування указу Володимира Зеленського щодо санкцій проти Петра Порошенка. Суд не ухвалив рішення по суті справи, однак, ті аргументи на користь санкцій, які представники держави озвучили у засіданні, мають значно більше значення для кожного з нас, незалежно від майнового статусу, політичних поглядів чи моральних переконань, ніж будь-яке рішення суду у цій справі.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 17 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 65 бойових зіткнень.
Міністр освіти і науки Оксен Лісовий під час години запитань до уряду в Верховній Раді повідомив, що базову військову підготовку пройдуть 75-80 тисяч студентів вищих навчальних закладів.
Начальник управління Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС Роман Цирень розповів про статистику пожеж в Україні.
Віцепрезидент США Джей Ді Венс під час зустрічі з прем’єр-міністеркою Італії Джорджією Мелоні заявив, що Штати “оптимістично налаштовані” на те, що зможуть покласти край російсько-українській війні.