Вчені з‘ясували, як люди втратили хвости – дослідження
Джерело: Nature
Команда вчених виявила спільну для людей та мавп генетичну зміну, яка вплинула на те, що люди втратили хвости близько 25 мільйонів років тому.
Дослідники розповіли, що, на відміну від більшості мавп, людиноподібні мавпи та їхні близькі вимерлі родичі не мали хвостів. Їхній куприк (куприкова кістка) є залишком хребців, які формують хвіст в інших тварин.
Для вивчення гена, який “відповідав” за розвиток хвоста, генетик Бо Ся з Гарвардського університету в Кембриджі разом із колегами проаналізував 140 генів, що беруть участь у розвитку хвоста. Відтак вони встановили, що ці гени протягом еволюції зазнали тисяч змін.
За словами Бо Ся, у 1927 році українська вчена Надія Добровольська-Завадська описала різновид короткохвостої лабораторної миші, яка, за її припущенням, мала мутований ген під назвою Т, людський еквівалент якого нині відомий як TBXT. Миші з такими мутованими генами мали короткі хвости або не мали їх взагалі.
У 2021 році разом із колегами Ся з’ясував, що внаслідок хімічних змін в організмі мавп формкла білка гена TBXT скоротилася. Науковці зазначили, що миші, яким додали ген TBXT, мали низку дефектів із хвостами.
Команда Ся також припустила, що втрата хвоста могла сприяти здатності мавп пересуватися на двох ногах й проводити менше часу на деревах.
За словами антропологині Габріелі Руссо з університету Стонібрука в Нью-Йорку, мавпи – не єдині примати без хвостів. Лорі, мандрили та деякі макаки також не мають хвостів. Це вказує на те, що втрата хвоста еволюціонувала кілька разів.
- Нове дослідження засвідчило, що люди передають приблизно вдвічі більше вірусів тваринам, ніж вони нам.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.
Президент Куби Мігель Діас-Канель, котрий прилетів до Москви на парад 9 травня, повернеться до Гавани не порожніми руками. Росія забезпечить інвестування $1 млрд в економіку Куби до 2030 року, пообіцявши рятівне коло для комуністичного карибського острова на тлі виснажливої економічної кризи.
В Остіні, штат Техас, сусіди мільярдера Ілона Маска вимагають знести паркан, який було зведено з порушенням містобудівних норм.
Американська акторка Вупі Голдберг розкритикувала наміри президента США Дональда Трампа ввести 100-відсоткові мита на фільми, зняті за межами Сполучених Штатів.