Україна та Велика Британія підписали угоду про співпрацю у виробництві зброї

Джерело: Reuters

Україна та Велика Британія підписали рамкову угоду про співпрацю в секторах оборони та виробництва озброєнь.

Документ підписали на військово-промисловій конференції в Києві, в якій взяли участь близько 30 британських оборонних компаній.

“Це перша міжурядова угода про співробітництво. Сьогодні британські компанії працюють з українськими та шукають можливості для спільного виробництва більшої кількості зброї”, – сказав журналістам міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.

Фото: Reuters

Міністр торговельної політики Великої Британії Грег Гендс висловив надію, що ця угода принесе Україні переваги на полі бою, а також користь для української економіки в довгостроковій перспективі.

Британська оборонна компанія BAE Systems, одна із перших західних виробників, яка створила місцеве підприємство в Україні, підписала угоду з міністерством оборони Великої Британії про проведення технічного обслуговування, ремонту та капітального ремонту легкої зброї в Україні.

Посадовці також заявили, що цього року сподіваються на більше проєктів у сфері виробництва безпілотників. Багато компаній, які відвідали конференцію, є виробниками дронів.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.