У полоні росіян майже вісім місяців знаходиться журналістка «РІА Мелітополь»
Джерело: ІМІ з посиланням на заяву головної редакторки “РІА Південь” Світлани Залізецької
Журналістку “РІА Мелітополь” (“РІА Південь”) Анастасію Глуховську, яку росіяни затримали разом з адміністраторами каналу в серпні 2023 року, вже майже вісім місяців утримують у невідомому місці. Зараз про її долю немає жодної інформації.
Зазначається, що окупанти затримали Анастасію разом з адміністраторами Telegram-каналів “РІА Мелітополь” та “Мелітополь – це Україна” 20 серпня 2023 року.
З міркувань безпеки на прохання мами ім’я журналістки весь цей час не розкривали.
За словами Залізецької, численні спроби сім’ї знайти Анастасію виявилися марними. Росіяни не надають жодних даних, де може бути журналістка мелітопольського видання.
Довідка. 29 жовтня 2023 року, через два місяці після затримання адміністраторів Telegram-каналів “РІА Мелітополь” та “Мелітополь – це Україна”, росіяни випустили про них сюжет, звинувативши в тероризмі.
Тоді загарбники розкрили імена затриманих, серед яких – Олександр Малишев, Георгій Левченко, Максим Рупчов, Яна Суворова, Марк Каліуш, Костянтин Зиновкін. На відео серед інших затриманих упізнали і Анастасію Глуховську, журналістку РІА Мелітополь, яка продовжувала працювати в тимчасово окупованому Мелітополі.
Усіх затриманих звинувачують за кількома статтями російського кримінального кодексу: про публічні заклики до терактів, держзраду, шпигунство. Їм загрожує від 12 до 20 років позбавлення волі. Їхнє місце перебування невідоме до сьогодні.
- Офіс генерального прокурора заявив, що веде 27 кримінальних проваджень щодо страти українських військовополонених, тобто про вбивство 54 захисників.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).