РФ тренує в Сибіру 120 тисяч солдатів, яких можуть використати для штурму Харкова – ЗМІ

Джерело: The Economist

Росія тренує в Сибіру додаткові дивізії, які може використати зокрема для спроби захопити Харків.

“Росія зараз тренує шість дивізій (приблизно 120 000 військовослужбовців) у Східному Сибіру. 3 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що Росія мобілізує ще 300 тисяч у червні. Харків – один із кількох можливих напрямків майбутнього штурму”, – йдеться у публікації.

За даними видання, штурм Харкова видається малоймовірним, але російська пропаганда активно обговорює такий сценарій. Тож це може бути просто інформаційною кампанією Кремля.

До того ж, росіяни, як зазначається, вже зазнали невдачі під час першої спроби захопити Харків у 2022 році, коли місто було набагато гірше захищене.

“Така операція вимагала б прориву української оборони та оточення міста, встановлення переваги в повітрі і подальших боїв в самому місті – на все це росіянам не вистачає потенціалу”, – пише агентство.

  • З початку весни російські війська суттєво збільшили кількість обстрілів Харкова та області. Щодня українське місто потерпає від ворожих дронів, ракет та авіабомб. Росіяни скеровують на Харків масовані залпи, сподіваючись скорити містян. Одначе, місто тримається, харків’яни відмовляються залишати власні домівки, запевняючи: “Харків нескорений”.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.