Путін ухвалив два закони на підтримку армійців, які воюють в Україні – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

Британські розвідники прокоментували ухвалення президентом РФ Володимиром Путіним законів щодо військовослужбовців РФ, які воюють проти України.

Закони були ухвалені 6 квітня. Перший закон звільняє тих, хто воює в Україні, від виплати відсотків за споживчим кредитом та кредитними канікулами.

“Це випливає з закону від жовтня 2022 року, який звільнив мобілізованих та інших учасників вторгнення в Україну від нарахування пені за протермінування платежів за житло, комунальні послуги, кредити та заборгованість по кредитних картах”, – пояснили розвідники.

Другий підписаний Путіним закон вносить зміни до трудового кодексу РФ, заборонивши роботодавцям звільняти вдів російських військовослужбовців протягом року від дня смерті чоловіка.

На думку фахівців, ці закони були запроваджені Кремлем з надією заспокоїти російських військових, заохотити більше добровольців для війни та обмежити критику з боку загиблих в Україні росіян.

Розвідники наголосили, що у короткостроковій перспективі платіжні канікули фактично не вплинуть на економіку РФ, однак вже надалі вони матимуть наслідки і для економічної ситуації у Росії, і для перспектив.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.