Країни G7 висловили солідарність з Ізраїлем після іранського удару
Джерело: заява держав-членів G7
Держави Групи семи висловили солідарність з Ізраїлем після іранського повітряного удару 13 квітня та попередили Іран про заходи у відповідь.
“Ми, очільники G7, однозначно й найрішучішим чином засуджуємо безпосередній та безпрецедентний напад Ірану на Ізраїль. Іран випустив по Ізраїлю сотні дронів та ракет. Ізраїль за підтримки партнерів відбив напад”, – йдеться у заяві.
Зазначається, що держави Групи семи “висловлюють повну солідарність і підтримку Ізраїлю та його народу і підтверджують відданість його безпеці”.
“Своїми діями Іран зробив черговий крок до дестабілізації регіону та створив ризик неконтрольованої регіональної ескалації. Цього слід уникати”, – вказано в документі.
Підписанти запевнили, що надалі працюватимуть над стабілізацією ситуації та уникненням подальшої ескалації.
“У цьому контексті ми вимагаємо, щоб Іран та його прибічники припинили свої напади. Ми готові застосувати додаткові заходи зараз і у відповідь на нові дестабілізаційні дії”, – стверджується у заяві.
Водночас країни G7 заявили, що посилять співпрацю заради припинення кризи в Газі, зокрема працюючи над негайним та тривалим припиненням вогню й звільненням заручників ХАМАСом, а також постачанням додаткової гуманітарної допомоги палестинцям, які її потребують.
Зауважимо, ізраїльські військові заявили, що Іран запустив десятки безпілотників та крилаті ракети у напрямку Ізраїлю у ніч на 14 квітня. Напад, ймовірно, є відповіддю на удар по представництву Ірану в Дамаску 1 квітня, внаслідок якого загинули три військових іранських командири.
Головнокомандувач збройними силами Ірану генерал Мохаммад Багері заявив, що операція щодо Ізраїлю була “завершена з повним успіхом”. Тим часом військовий кабінет Ізраїлю планує сьогодні, 14 квітня, обговорити, як відповісти на атаку Ірану.
- Генсек ООН Антоніу Гутерріш та низка лідерів країн засудили масовану атаку Ірану на Ізраїль.
- Китай заявив про стурбованість щодо загострення ситуації на Близькому Сході і закликав до негайного виконання резолюції Ради Безпеки ООН від 25 березня, яка вимагає негайного припинення вогню в Секторі Гази.
- Військові Великої Британії та Франції, разом зі збройними силами Сполучених Штатів, взяли участь у відбитті масованого повітряного нападу на Ізраїль з боку Ірану та проіранських сил у сусідніх країнах.
- Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує іранські атаки на Ізраїль, вважаючи їх абсолютно неприпустимими та потенційно небезпечними.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.