На в’їзді у Донецьку область на стелі замалювали написи військових, що викликало обурення

Юзяк Маргарита
Редакторка Букв

Джерело: інформацію зібрали Букви

Надвечір 14 квітня у мережі поширили інформацію, що активісти пофарбували стелу на в’їзді у Донецьку область. Проте для військових та низки українців вона мала символічне значення, зокрема там були написи захисників, які вже загинули на війні.

Користувачка у X (Twitter) поширила скриншоти активістів, які пофарбували стелу.

“Мені больно. Це був пам’ятний знак з надпотужним сенсом та історією, а не просто повідомлення про в’їзд в область. Там були підписи наших побратимів, яких уже нема серед живих. Можливо, це так боляче, бо ще нічого не закінчилось, а уже фарбою замальовано, наче нічого й не було”, — написала вона.

Скріншот: Instagram / @tp.pokrovsk

Одна з користувачок поділилася тим, як виглядала стела у жовтні 2023 року.

Фото: @E_lenaUA

Надалі користувачі здебільшого писали, що сподівалися, що цю стелу пізніше демонтують і заберуть в музей, оскільки вона стала важливою під час повномасштабної війни. Зокрема її порівняли з “живим організмом”.

Скріншот: X (Twitter)

Скріншот: X (Twitter)

“Мені боляче, що пам’ять про стількох військових просто так замалювали”, — написала користувачка.

Скріншот: X (Twitter)

Ще висловили думку, що можливо вдасться зробити сканування, аби побачити написи та наліпки під ним. Проте під час такого оновлення найбільш ймовірно, що наліпки здерли, тому відновити їх неможливо.

Скріншот: X (Twitter)

Скріншот: X (Twitter)

“Це коли люди трохи переходять межу зі своїм волонтерством. От просто Н***Я? Хто просив оновлювати стелу? Вона була прекрасна, чудова! Наша найкраща, найрідніша це не про місце для фото, це памʼять і біль людей… Ще нічого не закінчилось, а вони вже стерли нашу памʼять…” — додала амбасадорка 110 ОМБр у X (Twitter).

Скриншот: @jana_skhidna

Ще один користувач зазначив, що це той випадок, коли “вибачення нічого не виправлять”.

“Підписи військових і тих, кого вже немає в живих,  назавжди зафарбовано! Просто знищено, як нічого і не було!” — додав він.

Деякі заявили, що найближчим часом планують почати знову повертати стікери та підписи.

Скріншот: X (Twitter)

Також додали, що написи і стікери були частиною історії цієї стели та регіону загалом.

“Завжди було цікаво подивитися на стікери та написи там, коли завозили авто на схід. І для багатьох була традиція зробити фото саме там. Саме з цим знаком”, — зазначили у повідомленні.

Скріншот: X (Twitter)

Проте у мережі були й ті, хто підтримав те, що стелу зафарбували. Наприклад, Instagram-акаунт активістів, які це зробили, почали звинувачувати у тому, що вони видаляють негативні коментарі. На це вони відповіли: “Негатив тримайте при собі”.

Скріншот: Instagram

Скріншот: Instagram

Скріншот: Instagram

Скріншот: Instagram

Скріншот: Instagram

Уночі та вранці у середу, 25 грудня, російські війська чотири рази обстріляли прикордонні райони та населені пункти Сумської області.

У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни продовжують спонукати українських дітей робити доноси.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 24 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 248 бойових зіткнень.

24 грудня керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявив, що інформація про зниження мобілізаційного віку, існування якихось законопроектів, є брехнею.

Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що внаслідок затоплення російських танкерів у Чорному морі в місцях зимівлі дельфінів ссавці почали викидатися на чорноморське узбережжя.