Шмигаль назвав «недоцільним» переспрямування коштів з телемарафону на ЗСУ
Джерело: відповідь Дениса Шмигаля
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував петицію щодо перенаправлення коштів, призначених для телемарафонів “Єдині новини” та телеканалу “FreeДом” на фінансування закупівлі безпілотників та пікапів для потреб Збройних сил, зазначивши, що це недоцільно.
“Оскільки забезпечення інформаційної безпеки є частиною державної політики у сфері національної безпеки і оборони, а реалізація єдиної інформаційної політики — пріоритетним питанням національної безпеки, то фінансування відповідних заходів є вагомою складовою протидії військовій агресії Російської Федерації проти України, зокрема в інформаційному просторі”, – зауважив він.
За словами Шмигаля, перерозподіл зазначених у петиції видатків шляхом їх спрямування на потреби інших складових сектору безпеки та оборони “не є доцільним”.
Прем’єр додав, що водночас уряд “на системній основі” проводить постійнe роботe із залучення та спрямування фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів, у тому числі міжнародної допомоги, на задоволення потреб і підвищення спроможностей ЗСУ та інших складових сектору безпеки і оборони.
- Петиція із закликом переспрямувати кошти призначені для телемарафонів “Єдині новини” та “Фрідом” на фінансування БпЛА та пікапів для Збройних сил України набрала понад 25 тисяч необхідних голосів.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.