Скульптуру українського художника «Фонтан виснаження» встановили у Відні

Фото: Саша Маслов

Джерело: The Naked Room

У головному дворі музейного кварталу неподалік центру Відня встановили кінетичну скульптуру “Фонтан виснаження” українського художника Павла Макова.

”Фонтан виснаження” становить собою кінетичну скульптуру з 78 мідних лійок, розташованих у формі трикутника, через які поступово спадає вода. Ця композиція символізує виснаження природних ресурсів та людства.

Ідея створити скульптуру виникла у художника у 1990-х роках після аварії з водопостачанням у Харкові. Для художника лійки стали символом влади, а порожня лійка – втіленням безвладдя. Відтак, наявність води у фонтані символізує владу, але слово “виснаження” натякає на її відсутність, що підкреслює відчуття знесилення, втрати довіри та розчарування.

Цей проєкт створено як спробу зафіксувати атмосферу міського життя у 90-ті роки, пройшовши етапи від початкових ескізів до створення об’ємних скульптур і видання книг.

А вже у 2022 році  скульптура “Фонтан виснаження” представляла  Україну на одній з головних виставок сучасного мистецтва у світі – Венеційській бієнале.

“Скульптуру привезли до Італії із зони бойових дій у найважчих умовах навесні 2022 року. Фонтан став символом стійкості України та її митців під час війни”, – зазначили у The Naked Room.

7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.

Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.

7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.

7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.