Майже 37 млрд грн становлять збитки сільського господарства на Харківщині внаслідок війни

Джерело: Мінекономіки

Збитки сільського господарства через втрати ґрунтів внаслідок повномасштабної війни РФ проти України лише в Харківській області складають майже 37 мільярдів гривень.

Дослідники розробили та випробували комплексну методологію оцінки збитків в Харківській області, 61% території якої зазнали впливу бойових дій.

Дослідження складалося із трьох етапів: геопросторовий аналіз високоточних супутникових знімків для визначення  орних земель та ступеня їх ураження боєприпасами та військовою технікою. Також окремо розроблялися електронні карти типів ґрунтів та рівня їхньої ерозії.

Польовий етап дослідження передбачав відбір проб уражених ґрунтів для подальшого лабораторного аналізу. Безпосередньо вибухи пошкодили 4,2 тис. га орних земель, потенційно забрудненими можуть бути ще 28,2 тис. га. Ще 3,4 тис. га ґрунтів зазнали ущільнень через пересування військової техніки.

Заступник голови Харківської ОВА Євген Іванов вважає, що результати дослідження та детальні мапи по кожній громаді допоможуть в розмінуванні територій, а головне – дадуть змогу аргументовано доводити, що продукція, вирощена на тій чи іншій ділянці, не є забрудненою та небезпечною.

Координаторка програми Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Тіфейн Лука переконана, що проведене дослідження буде корисне перш за все для фермерів, які зможуть планувати яку продукцію вирощувати на своїй землі.

Своєю чергою, заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний каже, що підхід, використаний Товариством дослідників України, може прискорити процес обстеження земель. Для цього використану методологію варто описати, стандартизувати, ухвалити на рівні уряду і почати використовувати.

Товариство дослідників України надалі планує проаналізувати територію Харківської області в межах 40-кілометрової зони від державного кордону та лінії розмежування на кордоні Харківської та Луганської областей, яка зараз за міжнародними стандартами є небезпечною для роботи науковців. Зараз дослідники  також працюють над аналізом  збитків в Херсонській та Миколаївській областях та мають плани провести аналіз території за цією ж методологією в усіх областях, які постраждали від військової агресії Росії проти України.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.