«Нічого російського не хочу»: як жінка з Дніпра у 70 років перейшла на українську мову

Джерело: Ірина Вінніченко в коментарі “Радіо Свобода”

Ірина Вінніченко з Дніпра у 70 років перейшла на українську мову. Для практики жінка доєдналась до мовного клубу і вже півтора роки розмовляє українською.

“70 років я говорила російською. Коли я побачила, яка наша країна могутня, сильна – я відчула себе українкою. Я відчула себе частинкою цієї країни великої. А оця от (Росія – ред.) стала мені такою огидною: ці люди, їхня “культура”, яка зробила із них таких жорстоких, огидних людей. І “этот язык” – він мені огидний став”, – поділилася жінка.

Для практики мови Ірина приєдналася до розмовного клубу у хабі “Little Mariupol”, який з’явився навесні 2022 року для всіх охочих почати говорити українською.

На запитання журналістки, чи притісняють російську мову в Україні (наратив, який поширює РФ), Ірина відповіла “ні”.

“Як можна говорити, що російську мову притісняють…Колись знайшла таку статистику, що у нас в Дніпрі, на наше мільйонне місто було дві українські школи”, – розповіла жінка.

Зазначається, що вже півтора роки Ірина розмовляє українською, щотижня відвідує розмовний клуб і багато читає українською, зокрема про історію України.

“Я не розумію як можна виправдовувати те, що люди кажуть: “Та мені тяжко, я ж все життя говорю російською. Я б говорив українською, але мені так зручніше”, – наголосила жінка.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.