«Нічого російського не хочу»: як жінка з Дніпра у 70 років перейшла на українську мову

Джерело: Ірина Вінніченко в коментарі “Радіо Свобода”

Ірина Вінніченко з Дніпра у 70 років перейшла на українську мову. Для практики жінка доєдналась до мовного клубу і вже півтора роки розмовляє українською.

“70 років я говорила російською. Коли я побачила, яка наша країна могутня, сильна – я відчула себе українкою. Я відчула себе частинкою цієї країни великої. А оця от (Росія – ред.) стала мені такою огидною: ці люди, їхня “культура”, яка зробила із них таких жорстоких, огидних людей. І “этот язык” – він мені огидний став”, – поділилася жінка.

Для практики мови Ірина приєдналася до розмовного клубу у хабі “Little Mariupol”, який з’явився навесні 2022 року для всіх охочих почати говорити українською.

На запитання журналістки, чи притісняють російську мову в Україні (наратив, який поширює РФ), Ірина відповіла “ні”.

“Як можна говорити, що російську мову притісняють…Колись знайшла таку статистику, що у нас в Дніпрі, на наше мільйонне місто було дві українські школи”, – розповіла жінка.

Зазначається, що вже півтора роки Ірина розмовляє українською, щотижня відвідує розмовний клуб і багато читає українською, зокрема про історію України.

“Я не розумію як можна виправдовувати те, що люди кажуть: “Та мені тяжко, я ж все життя говорю російською. Я б говорив українською, але мені так зручніше”, – наголосила жінка.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.