МВФ: Україна потребує 42 мільярдів доларів, щоб стримати наступ РФ

Джерело: tagesschau

У Міжнародному валютному фонді підрахували, що станом на сьогодні Україна потребує 42 мільярдів доларів для продовження стримування російського наступу.

Згідно з даними Міжнародного валютного фонду, цього року Україні необхідні бюджетні ресурси в розмірі 42 млрд доларів, заявила голова МВФ Крісталіна Георгієва.

Ми впевнені, що цю потребу можна задовольнити, – зазначила Георгієва у Вашингтоні на весняній зустрічі МВФ і Світового банку.

Вона відзначила “чудову рішучість” українців, додавши, що підтримка України залишається “стабільною”.

Георгієва закликала припинити російську загарбницьку війну, описавши її насамперед як людську трагедію, і також як тягар для перспектив зростання світової економіки.

МВФ підтримує Україну у межах кредитної програми, затвердженої близько року тому.  Декілька тижнів тому МВФ схвалив ще одне грошове вливання Києву з програми, що дозволило країні отримати ще 880 мільйонів доларів.

Довідково. 31 березня 2023 року Виконавча рада МВФ затвердила нову чотирирічну програму Механізму розширеного фінансування (EFF) для України з фінансуванням в розмірі близько 15,6 млрд доларів США (11,6 млрд СПЗ). Ця програма є частиною загального пакету міжнародної підтримки України, який наразі становить близько 122 млрд доларів США.

Протягом дня, 28 вересня, армія РФ здійснила 62 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 130 вибухів. 

Речник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії (EDA) Ніколя Бідо заявив, що Швейцарія підтримує ініціативу Китаю та Бразилії щодо завершення війни в Україні, попри те, що Зеленський відкинув цей план.

Служба безпеки ФСБ РФ заявила, що веде розслідування ще проти трьох іноземних журналістів за репортажі на території Курської області, яку зараз контролюють українські війська. 

Станом на 20:00 28 вересня внаслідок авіаційного удару РФ по Сумах вже відомо про десять загиблих та 22 поранених.

Естонія, Латвія, Литва та Польща шукатимуть фінансування ЄС для будівництва мережі бункерів, загороджень, розподільних ліній і військових складів уздовж своїх кордонів з Росією та Білоруссю, повідомила Естонія.