Аргентина подала заявку на приєднання до НАТО у якості «глобального партнера»
Джерело: Луїс Петрі/X
Глава Міністерства оборони Аргентини Луїс Петрі повідомив, що країна має намір стати “глобальним партнером” НАТО. Відповідний запит Аргентина вже направила Альянсу.
18 квітня Петрі провів зустріч із заступником Генсека НАТО та передав офіційного листа, у якому звернувся до штаб-квартири НАТО у Брюсселі з проханням про приєднання.
Я представив лист про наміри, який висловлює прохання Аргентини стати глобальним партнером організації. Ми продовжуватимемо працювати над відновленням зв’язків, які дозволять нам модернізувати та навчати наші сили відповідно до стандартів НАТО, — зазначив міністр.
Me reuní con @Mircea_Geoana, Secretario General Adjunto de la @NATO. Le presenté la carta de intención que expresa la solicitud de Argentina en convertirse en un socio global de esta organización. Seguiremos trabajando en recuperar vínculos que permitan modernizar y capacitar a… pic.twitter.com/PN0s5bx9U2
— Luis Petri (@luispetri) April 18, 2024
У разі погодження, військовий представник країни буде присутній у штаб-квартирі блоку, що дозволить брати участь в оборонних заходах.
Статус глобального партнера НАТО надається країнам для зміцнення співпраці з Альянсом. Зокрема країни співпрацюють з НАТО в галузі безпеки, оборони, миротворчості та інших напрямках.
Зауважимо, раніше Президент Аргентини Хав’єр Мілей офіційно відмовився від членства країни в міждержавному блоці БРІКС.
У листі, надісланому президенту Бразилії Лулі да Сілві, Сірілі Рамафосі з Південної Африки, лідеру Китаю Сі Цзіньпіну, російському диктатору Володимиру Путіну та прем’єр-міністру Індії Нарендрі Моді, вказано, що курс зовнішньої політики нової адміністрації відрізняється від попередньої.
- Президент Аргентини Хав’єр Мілей в червні відвідає Київ, щоб висловити підтримку Україні та президенту Володимиру Зеленському.
- 9 грудня президент України Володимир Зеленський вирушив до Аргентини, щоб відвідати інавгурацію Хав’єра Мілея.
- Команда аргентинської групи судової антропології (EAAF), створена для з’ясування долі “зниклих безвісти” в Аргентині – жертв колишньої військової диктатури в країні – була направлена в Україну, щоб допомогти з ідентифікацією загиблих.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.