У Херсонському художньому музеї ідентифікували понад 100 картин, викрадених росіянами

Джерело: Херсонський художній музей/Facebook

У Херсонському художньому музеї ідентифікували 103 твори мистецтва, викрадені російськими загарбниками.

103 — кількість ідентифікованих творів мистецтва, вкрадених російською окупаційною владою з Херсонського художнього музею у 2022 році, загальна кількість незаконно вивезеного перевищує 10 тисяч музейних експонатів.

102 — кількість творів, які перебувають в окупованому Криму, в сімферопольському Центральному музеї Тавриди.

1 — робота, точне місцезнаходження якої невідомо, але є підтвердження з боку окупантів, що шедевр перебуває в їхніх руках.

Також музейники повідомили про ще два ідентифіковані експонати — “Ескіз до картини “Урок історії” Самуїла Невельштейна (1965-1966, полотно, олія) та “Вишивальниця” Івана Лободи (1971, полотно, олія).

У музеї зазначили, що на цьому ідентифікація не припиняється, музейники продовжують шукати докази артмародерства росіян і поповнювати список робіт, незаконне перебування яких у Криму, в Центральному музеї Тавриди не викликає сумнівів.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.