Бюрократичні затримки у британському фонді стали причиною нестачі зброї в ЗСУ — ЗМІ
Джерело: The Guardian
Міністри Великої Британії підтвердили, що деяке обладнання з підписаних контрактів не буде доставлене в Україну до наступної весни. Понад половину військового фонду України розміром понад 1 млрд 113 млн, який керується Міністерством оборони, залишається невикористаним через бюрократичні затримки з оформленням контрактів.
Міжнародний фонд для України, що включає дев’ять країн-донорів і очолюється Великою Британією, стикається з критикою через повільне постачання зброї на лінію фронту. З останніх 1 млрд 113 млн, зібраних урядами за два роки, з яких понад 600 мільйонів надійшло від Великої Британії, лише майже 500 млн доларів були виділені або витрачені.
За словами представників Міноборони, затримки викликані необхідністю ретельно оцінити кожну з численних оборонних компаній, які подали заявки на контракти. Тіньовий міністр оборони Джон Хілі звинуватив міністерство в “повільній” реакції та наголосив на необхідності прискорення військової підтримки України.
На його думку, уряд країни тягне час замість того, щоб оперативно передавати необхідне нове обладнання українській стороні.
Міжнародний фонд для України був заснований у серпні 2022 року для фінансування військового вишколу та оснащення України після російського вторгнення у лютому того ж року і передбачав мінімальну бюрократію в управлінні. Проте досвід фонду у розподілі коштів може відштовхувати потенційних донорів.
Президент України Володимир Зеленський останніми тижнями відкрито висловлював стурбованість через уповільнення постачань західної зброї на фронт. Ця затримка стає критичною проблемою для Києва на фоні активного наступу Росії.
- В суботу, 20 квітня, Палата представників США проголосувала за виділення допомоги Україні на 61 мільярда доларів.
- Американська зброя опиниться в Україні менш як за тиждень після того, як Конгрес США проголосує за пакет допомоги.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.