Бюрократичні затримки у британському фонді стали причиною нестачі зброї в ЗСУ — ЗМІ

Джерело: The Guardian
Міністри Великої Британії підтвердили, що деяке обладнання з підписаних контрактів не буде доставлене в Україну до наступної весни. Понад половину військового фонду України розміром понад 1 млрд 113 млн, який керується Міністерством оборони, залишається невикористаним через бюрократичні затримки з оформленням контрактів.
Міжнародний фонд для України, що включає дев’ять країн-донорів і очолюється Великою Британією, стикається з критикою через повільне постачання зброї на лінію фронту. З останніх 1 млрд 113 млн, зібраних урядами за два роки, з яких понад 600 мільйонів надійшло від Великої Британії, лише майже 500 млн доларів були виділені або витрачені.
За словами представників Міноборони, затримки викликані необхідністю ретельно оцінити кожну з численних оборонних компаній, які подали заявки на контракти. Тіньовий міністр оборони Джон Хілі звинуватив міністерство в “повільній” реакції та наголосив на необхідності прискорення військової підтримки України.
На його думку, уряд країни тягне час замість того, щоб оперативно передавати необхідне нове обладнання українській стороні.
Міжнародний фонд для України був заснований у серпні 2022 року для фінансування військового вишколу та оснащення України після російського вторгнення у лютому того ж року і передбачав мінімальну бюрократію в управлінні. Проте досвід фонду у розподілі коштів може відштовхувати потенційних донорів.
Президент України Володимир Зеленський останніми тижнями відкрито висловлював стурбованість через уповільнення постачань західної зброї на фронт. Ця затримка стає критичною проблемою для Києва на фоні активного наступу Росії.
- В суботу, 20 квітня, Палата представників США проголосувала за виділення допомоги Україні на 61 мільярда доларів.
- Американська зброя опиниться в Україні менш як за тиждень після того, як Конгрес США проголосує за пакет допомоги.
В Україні 3 липня відзначають День зенітних ракетних військ Повітряних сил Збройних сил України.
У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.
Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.