Втрати росіян: за добу ліквідовано ще 730 окупантів
Джерело: Генштаб ЗСУ
В Україні триває 789-та доба повномасштабної війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли більш як 460 тисяч осіб.
За даними Генштабу, станом на 22 квітня 2024 року, орієнтовні втрати російської армії в Україні становлять:
- особового складу ‒ близько 460260 (+730),
- танків ‒ 7236 (+7) од,
- бойових броньованих машин ‒ 13904 (+8) од,
- артилерійських систем – 11736 (+17) од,
- РСЗВ – 1046 (+0) од,
- засоби ППО ‒ 768 (+1) од,
- літаків – 348 (+0) од,
- гелікоптерів – 325 (+0) од,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 9384 (+5),
- крилаті ракети ‒ 2117 (+2),
- кораблі /катери ‒ 26 (+0) од,
- підводні човни – 1 (+0) од,
- автомобільної техніки та автоцистерн – 15812 (+27) од,
- спеціальна техніка ‒ 1934 (+8).
Також протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по 9 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника. Силами та засобами протиповітряної оборони України знищено 2 керовані авіаційні ракети Х-59.
Підрозділами ракетних військ завдано ураження по 1 району зосередження особового складу та 1 пункту управління БпЛА противника.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенбер заявив, що Альянс працює над тим, щоб надіслати більше систем ППО в Україну, додавши, що затримки з наданням такої допомоги шкодять зусиллям Києва протистояти нападам Росії.
США висловили серйозне занепокоєння тим фактом, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, котрі воювали на боці Росії, заявила речниця Державного департаменту Теммі Брюс.
Пізно ввечері 8 квітня російські війська здійснили черговий масований запуск дронів. У Харкові та Дніпрі через російські атаки є постраждалі. Також у містах зайнялися пожежі на місцях прильотів.
Заступник міністра оборони Валерій Чуркін запропонував партнерам можливість тестування їхньої продукції під час ведення бойових дій, а також закликав налагодити довгострокове партнерство.
Згідно з офіційними даними, російська економіка різко сповільнилася в останні місяці і може зазнати додаткових ризиків у разі зниження цін на нафту та глобальних економічних потрясінь.
Європейський союз наразі не проводив з адміністрацією президента США Дональда Трампа переговорів стосовно послаблення санкційного тиску на Росію, підтвердив головний представник ЄС із санкційної політики Девід О’Салліван.