США готують пакет озброєння для України на $1 млрд — Reuters

Джерело: Reuters

Сполучені Штати вже готують пакет військової допомоги Україні на 1 мільярд доларів. Це буде перше погодження зі ще не підписаного законопроєкту щодо допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.

Пакет допомоги містить транспортні засоби, боєприпаси для зенітно-ракетного комплексу Stinger, снаряди для високомобільних артилерійських ракетних систем, артилерійські боєприпаси калібру 155 мм, а також протитанкові ракети для TOW і Javelin та інше озброєння, що можна негайно використовувати на полі бою, поінформували джерела агентства на умовах анонімності.

23 квітня Сенат має проголосувати за чотири законопроєкти, прийняті Палатою представників. Один для України, другий із 26 мільярдами доларів для Ізраїлю, третій із 8,12 мільярдами доларів “для протидії Китаю” в Індійсько-Тихоокеанському регіоні та четвертий із потенційною забороною програми для соціальних мереж TikTok.

20 квітня нижня палата Конгресу США після кількох місяців дебатів затвердила масштабний пакет військової допомоги Україні. Ухвалений Конгресом законопроєкт передбачає виділення Києву близько 61 млрд доларів. Очікується, що 23 квітня документ схвалить Сенат.

Президент США Джо Байден пообіцяв, що після цього негайно підпише закон.

Зауважимо, республіканці в Палаті представників Конгресу США оприлюднили новий пакет військової допомоги, який, зокрема, передбачає надання Україні ракет ATACMS. Документ передбачає, що з 61 мільярда доларів 23 мільярди доларів будуть спрямовані на поповнення арсеналів США. Допомога буде надана у вигляді позики. Для покриття заборгованості передбачена конфіскація активів РФ.

Сенатор від Демократичної партії Марк Ворнер, голова комітету з питань розвідки, висловив сподівання, що ракети великої дальності ATACMS можуть відправити в Україну до кінця наступного тижня.

  • За інформацією ЗМІ, Білий дім передав Україні ракети великої дальності ATACMS, озброєні касетними бомбами, а не однією боєголовкою.
  • Українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту РФ у тимчасово окупованому Криму.
  • Фахівці ISW проаналізували, як ракети ATACMS вплинуть на російсько-українську війну.
  • Раніше стало відомо, що Адміністрація Байдена схиляється до постачання Україні ATACMS “ще більшої дальності”, ніж раніше.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.