$61 млрд і ATACMS: Конгрес США оприлюднив законопроєкт про підтримку України

Джерело: текст законопроєкту

Республіканці в Палаті представників Конгресу США оприлюднили новий пакет військової допомоги, який, зокрема, передбачає надання Україні ракет ATACMS.

Документ передбачає, що з 61 мільярда доларів 23 мільярди доларів будуть спрямовані на поповнення арсеналів США. Допомога буде надана у вигляді позики.

Для покриття заборгованості передбачена конфіскація активів РФ.

Водночас передбачається передача Україні ракет ATACMS.

“Як тільки стане можливим після набрання чинності цим законом, президент передасть уряду України тактичні ракетні системи великої дальності у межах надання допомоги уряду України в самообороні”, – йдеться у документі.

Серед іншого, пакет військової допомоги пропонує надання 26 мільярдів доларів для Ізраїлю і восьми мільярдів доларів для Тайваню.

Зауважимо, що текст законопроєкту був оприлюднений після того, як спікер Майк Джонсон заявив, що голосування проведуть в суботу, 20 квітня.

16 червня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі суттєво погіршиться. Зокрема з 11:00 до 23:00 графіки відключень плануються дещо більшими, ніж у решту часу доби.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.