Раді запропонували скерувати кошти з фінансування партій на ЗСУ
Джерело: Букви з посиланням на картку законопроєкту
22 квітня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо спрямування на оборонні потреби коштів направлених на державне фінансове забезпечення політичних партій.
Нині текст документа відсутній.
Загалом з бюджету у 2024 році на фінансування партій виділено понад 840,6 млн.
Ініціатори проєкту закону: Устінова Олександра Юріївна (IX скликання), Батенко Тарас Іванович (IX скликання), Піпа Наталія Романівна (IX скликання), Юрчишин Ярослав Романович (IX скликання), Лозинський Роман Михайлович (IX скликання), Васильченко Галина Іванівна (IX скликання), Рущишин Ярослав Іванович (IX скликання), Радіна Анастасія Олегівна (IX скликання), Цабаль Володимир Володимирович (IX скликання), Бобровська Соломія Анатоліївна (IX скликання), Шараськін Андрій Андрійович (IX скликання), Бакунець Павло Андрійович (IX скликання), Хлапук Максим Миколайович (IX скликання), Куницький Олександр Олегович (IX скликання), Мезенцева Марія Сергіївна (IX скликання), Білозір Лариса Миколаївна (IX скликання), Стефанишина Ольга Анатоліївна (IX скликання).
Своєю чергою, одна з авторів документа, голова фракції “Голос” Олександра Устінова прокоментувала важливість законопроєкту.
Депутатка нагадала, що більшість політичних партій України щороку отримують сотні мільйонів гривень з державного бюджету на підтримання своєї діяльності.
Лише уявіть, у 2024 році на політичні партії з держбюджету виділено понад 840 мільйонів гривень! І це тоді, коли ми не маємо чим платити за службу військовим і просимо про допомогу в наших міжнародних партнерів.
Вона додала, що на третьому році повномасштабної війни, маючи гостру нестачу ресурсів на фронті, витрачати державні кошти на “політику” – цинічно.
Друкувати агітаційні брошурки – це останнє, що ми маємо робити, якщо хочемо зберегти країну. Тому пропонуємо на час воєнного стану віддавати всі кошти з фінансування партій на ЗСУ. Там вони значно потрібніші, ніж в політичних штабах, — обгрунтувала народна обраниця подання законопроєкту.
- Петиція із закликом переспрямувати кошти призначені для телемарафонів “Єдині новини” та “Фрідом” на фінансування БпЛА та пікапів для Збройних сил України набрала понад 25 тисяч необхідних голосів.
- Близько 30% українців вважають, що єдиний телемарафон втратив свою актуальність. Приблизно 20% респондентів ставляться до “Єдиних новин” нейтрально, тоді як інші 20% громадян вважають, що телемарафон в Україні досі залишається актуальним.
- У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.
- Міська влада Києва не купуватиме нагородні годинники, а кошти, заплановані на цю закупівлю, спрямують на забезпечення сил безпеки та оборони України.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.