Жінка заплатила $37 тисяч за клонування свого померлого кота

Джерело: CBC

Мешканка Британської Колумбії, провінції Канади на узбережжі Тихого океану в Західній Канаді, Кріс Стюарт заплатила 50 тисяч канадських доларів за клонування кота Bear (Ведмедика), який два роки тому загинув під колесами автомобіля.

“Я знала, що хочу його клонувати, тому що за три-чотири роки до цього я намагалася клонувати одну з моїх собак, і у мене були інструкції, як відправити зразки клітин до компанії Viagen в Техасі”, – розповіла вона.

Viagen – американська компанія, яка займається клонуванням котів і собак. У відео на її каналі в YouTube пояснюється, що вона бере клітини тварини, яку власник хоче клонувати, і вставляє їх у ядро яйцеклітини самки тварини. Під час “запатентованого процесу” яйцеклітина і клітина з’єднуються разом, і ембріон починає рости. Потім ембріони підсаджують сурогатній матері, яка народжує клонованих цуценят або кошенят.

“Перш ніж досягти результату, знадобилося п’ять пересадок ембріонів. Я дізналася, що кошенята народилися, коли наприкінці січня мені зателефонували з Viagen і повідомили, що перенесення ембріонів, яке вони зробили в листопаді, призвело до народження кошенят 10 січня”, — зазначила жінка.

Нещодавно вона полетіла до Нью-Йорка, де компанія Viagen передала їй двох ідентичних кошенят, які є генетичними клонами Ведмедика.

“Я не можу їх відрізнити. З точки зору характеру, я б сказала, що вони обидва ідентичні Ведмедику: вони так само зухвалі і трішки зарозумілі”, – поділилася Стюарт.

Хоча рішення клонувати Ведмедика було насамперед емоційним, Стюарт зауважила, що вона захоплюється наукою і, крім того, хоче, щоб інші знали, що така можливість існує.

“Я б порадила власникам домашніх тварин: якщо у вас є улюбленець, серйозно подумайте над тим, щоб зберегти його клітини”, – наголосила Стюарт, додавши, що клітини можна взяти, поки тварина ще жива, або одразу після смерті, але їх слід негайно передати для кріогенного заморожування.

Видання пише, що народження кошенят, яких Кріс назвала Bear і Honey Bear (Любе ведмежатко), коштувало їй близько 50 тисяч канадських доларів – майже 37 тисяч доларів США.

“Чи було воно того варте? Абсолютно! Я дуже рада, що очікування закінчилося, дуже рада мати двох маленьких кошенят, які виглядають так само, як Ведмедик. Тож я дуже задоволена кінцевим результатом”, – резюмувала вона.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.