США та Росія налаштовані на протистояння в ООН через ядерну зброю в космосі

Джерело: Sky News

Сьогодні, 24 квітня, Росія та США протистоятимуть в ООН щодо ядерної зброї в космосі, після чого відбудеться голосування за резолюцію, яка закликає країни запобігти новій гонці озброєнь.

Деякі дипломати очікують, що Росія заблокує резолюцію, розроблену США після того, як Вашингтон звинуватив Москву в розробці протисупутникової ядерної зброї для запуску в космос.

Росія заперечує, що має такі плани, а Володимир Путін заявив, що він –проти розміщення ядерної зброї в космосі.

Текст резолюції підтверджує зобов’язання держав дотримуватися Договору про космос і закликає країни “активно сприяти досягненню мети мирного використання космічного простору та запобігання гонці озброєнь у космосі”.

Договір про космос 1967 року, який підписали як Росія, так і США, забороняє країнам розміщувати “на орбіті навколо Землі будь-які об’єкти, що несуть ядерну зброю або будь-які інші види зброї масового знищення”.

Резолюцію розглянуть у Раді Безпеки ООН із 15 членів, і за неї повинні проголосувати дев’ять держав без права вето з боку Росії, США, Китаю, Великої Британії чи Франції.

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.

Міністр національної оборони Канади Білл Блер заявив, що довгоочікувані системи протиракетної оборони США, які допоміг закупити канадський уряд, вже доставили в Україну.

Завтра, 23 листопада, Україна долучиться до щорічної акції “Запали Свічку пам’яті”, присвяченої вшануванню жертв Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.