В ISW проаналізували, як ракети ATACMS допоможуть у боротьбі з РФ
Джерело: Інститут вивчення війни
Аналітики ISW прокоментували, як на хід російсько-української війни вплинуть ракети дальньої дії ATACMS, які США передали на озброєння ЗСУ.
На думку фахівців, ATACMS дальнього радіуса дії дозволять ЗСУ завдавати ударів по російських цілях глибоко у тилу.
Зокрема ракетами можна завдати шкоди російським матеріально-технічним об’єктам і критичним мостам уздовж ключових російських логістичних шляхів.
В ISW додали, що ракетами ATACMS також можна завдавати ударів по російських складах боєприпасів у тилових районах.
“ATACMS дальнього радіуса дії дозволить українським силам загрожувати більшій кількості російських цілей у глибоких тилах. ЗСУ можуть використовувати ATACMS, щоб завдати значної шкоди російським матеріально-технічним об’єктам і критичним мостам уздовж ключових російських логістичних шляхів”, – мовиться у звіті аналітиків.
Аналітики нагадали, що коли у червні 2022 року Україна отримала HIMARS, то змогла провести важливу в оперативному відношенні кампанію блокування на підтримку контрнаступальних операцій у Херсонській та Харківській областях і змусило російське командування розширити логістику Росії вздовж довгих наземних ліній зв’язку, що в кінцевому підсумку ускладнило російське забезпечення боєприпасами та провіантом.
“Українські удари по російській матеріально-технічній базі чи російській авіації в глибоких тилах, ймовірно, будуть значущими з оперативного погляду, проте лише в тому випадку, якщо українські сили успішно координуватимуть їх із наземними операціями, щоб використати погіршені російські можливості в результаті ударів”, – зазначили аналітики.
- Американський посадовець в середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.
- У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.