В ISW проаналізували, як ракети ATACMS допоможуть у боротьбі з РФ
Джерело: Інститут вивчення війни
Аналітики ISW прокоментували, як на хід російсько-української війни вплинуть ракети дальньої дії ATACMS, які США передали на озброєння ЗСУ.
На думку фахівців, ATACMS дальнього радіуса дії дозволять ЗСУ завдавати ударів по російських цілях глибоко у тилу.
Зокрема ракетами можна завдати шкоди російським матеріально-технічним об’єктам і критичним мостам уздовж ключових російських логістичних шляхів.
В ISW додали, що ракетами ATACMS також можна завдавати ударів по російських складах боєприпасів у тилових районах.
“ATACMS дальнього радіуса дії дозволить українським силам загрожувати більшій кількості російських цілей у глибоких тилах. ЗСУ можуть використовувати ATACMS, щоб завдати значної шкоди російським матеріально-технічним об’єктам і критичним мостам уздовж ключових російських логістичних шляхів”, – мовиться у звіті аналітиків.
Аналітики нагадали, що коли у червні 2022 року Україна отримала HIMARS, то змогла провести важливу в оперативному відношенні кампанію блокування на підтримку контрнаступальних операцій у Херсонській та Харківській областях і змусило російське командування розширити логістику Росії вздовж довгих наземних ліній зв’язку, що в кінцевому підсумку ускладнило російське забезпечення боєприпасами та провіантом.
“Українські удари по російській матеріально-технічній базі чи російській авіації в глибоких тилах, ймовірно, будуть значущими з оперативного погляду, проте лише в тому випадку, якщо українські сили успішно координуватимуть їх із наземними операціями, щоб використати погіршені російські можливості в результаті ударів”, – зазначили аналітики.
- Американський посадовець в середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.
- У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.
Міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив, що цього року щонайменше шість областей потерпають від наслідків посухи.
27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.
27 липня прем’єр-міністерка Юлія Свириденко розповіла, що у перший тиждень роботи оновленого складу Кабміну розглянули кілька важливих напрямків роботи, зокрема в економічній та оборонній галузі.