У Києві відбулась акція на підтримку демобілізації військових (Фото)

Джерело: Букви
Сьогодні, 27 квітня, у Києві на Майдані Незалежності відбулась акція на підтримку демобілізації і встановлення чітких термінів служби для військових Збройних сил України.
Родичі військовослужбовців влаштували мітинг та вимагали негайного ухвалення закону про встановлення термінів служби для воїнів ЗСУ.
На акції зібралися близько сотні людей, серед яких родичі та близькі військовослужбовців, зокрема й дружини захисників.
Також на акції лунали гасла “Вимагаємо чітких термінів служби”, “Військові – не раби” тощо. Учасники акції тримали у руках плакати з відповідними написами.
Нагадаємо, що 11 квітня, народні обранці у другому читанні ухвалили проєкт закону про мобілізацію в Україні.
Перед голосування за законопроєкт нардепи, 227 голосами, прийняли правку про виключення з законопроєкту норми про демобілізацію.
Згодом після шквалу критики через те, що із законопроєкту прибрали норму про демобілізацію військовослужбовців, речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін повідомив, що демобілізаційні норми будуть розглянуті в окремому законопроєкті, який Генеральний штаб і Міністерство оборони почнуть розробляти найближчим часом.
“Кінцевий термін служби буде винесено в окремий законопроєкт. Вочевидь, цей процес займе якийсь час, кілька місяців, але однозначно він має врахувати з одного боку потреби України в обороні, з іншого – права військовослужбовців, про які, вочевидь, дбають всі відповідні установи”, – сказав він.
Він додав, що Генштаб і Міноборони спільно розроблятимуть законопроєкт і розпочнуть роботу над ним найближчим часом.
“Будуть консультації відповідні, будуть залучені відповідні групи. Говорити про якісь конкретні терміни, напевно, що зарано, але розуміючи запит суспільства і в тому числі людей, які залучені до Сил оборони, буде зроблено все, аби реалізувати і розробити цей законопроєкт найближчим часом”, – зазначив Лазуткін.
Читайте також: Закон про мобілізацію: алгоритм дій, відповідальність, обов’язки, підстави для відстрочки
- Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зауважив на законодавчій нормі, що міститься у нещодавно підписаному президентом законі про мобілізацію. Відтепер звільнені з російського полону оборонці матимуть право на демобілізацію.
- 16 квітня президент України Володимир Зеленський підписав проєкт закону щодо мобілізації під номером 10449.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.