Звільнені з полону українські захисники матимуть право на демобілізацію – омбудсман

Джерело: Дмитро Лубінець/Telegram

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зауважив на законодавчій нормі, що міститься у нещодавно підписаному президентом законі про мобілізацію. Відтепер звільнені з російського полону оборонці матимуть право на демобілізацію.

Так, відповідно до норм Женевських конвенцій та рекомендацій Офісу омбудсмана, новий закон про мобілізацію містить норму, яка передбачає, що звільнені з російського полону українські Захисники та Захисниці мають право на демобілізацію.

Нещодавно Закон підписав президент Володимир Зеленський. З 18 травня, коли закон набере чинності, усі повернуті військовослужбовці матимуть право вибору:

  • брати додаткову відпустку для реабілітації, тривалістю у 90 днів;
  • звільнитися з військової служби.

Окрім того, ті військовослужбовці, котрі були звільнені у запас і які також перебували у полоні, можуть бути призвані на військову службу виключно за згодою.

Переконаний, що ставлення нашої держави до тих Захисників і Захисниць, котрі пройшли неосяжні муки у ворожому полоні, має бути відповідним! Шануймо тих, хто оберігає нашу країну та кожного з нас! – наголосив Лубінець.

Зауважимо, 11 квітня, народні обранці у другому читанні ухвалили проєкт закону про мобілізацію в Україні. Перед голосування за законопроєкт нардепи, 227 голосами, прийняли правку про виключення з законопроєкту норми про демобілізацію.

Натомість речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін повідомив, що демобілізаційні норми будуть розглянуті в окремому законопроєкті, який Генеральний штаб і Міністерство оборони почнуть розробляти найближчим часом.

Однак, мережа вибухнула обуренням через те, що із законопроєкту прибрали норму про демобілізацію військовослужбовців через 36 місяців (3 роки) служби.

Вже 16 квітня Володимир Зеленський підписав проєкт закону щодо мобілізації під номером 10449.

Читайте також: Закон про мобілізацію: алгоритм дій, відповідальність, обов’язки, підстави для відстрочки

20 травня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко передав велику партію необхідної на фронті техніки до підрозділів протиповітряної оборони, радіотехнічної розвідки і тактичної авіації.

Парламент Грузії 14 квітня прийняв законопроєкт під назвою “Про прозорість фінансування зовнішнього впливу”. Цей крок…

Федеральний уряд Австрії на Раді міністрів 21 травня оголосить про виплату допомоги у розмірі п’яти мільйонів євро Фонду підтримки енергетики України.

Надвечір 20 травня на території РФ зафіксували зліт одразу шести російських МіГ-31К, що є носіями ракет “Кинджал”. Наразі Україною шириться повітряна тривога.

Кабінет Міністрів затвердив Порядок проведення призову громадян на військову службу. Починаючи з 18 липня, повістки до ТЦК матимуть змогу надсилати поштою.