Шкіра людини може поглинати домішки з мікропластику — дослідження

Джерело: Medical News Today та дослідження, яке опубліковане в журналі Environment International.

Науковці припускають, що людська шкіра може поглинати вогнестійкі домішки з мікропластику, що може призвести до їхнього потрапляння у кровотік. Для дослідження використовувалися 3D-моделі шкіри, аналогічні людській, з метою вивчення проникності антипіренів — речовин, які роблять пластик стійкішим до високих температур.

Експерименти показали, що шкірний бар’єр здатний абсорбувати до 8% вогнестійких речовин з мікропластику, а близько 0,14% від загальної кількості антипіренів здатні досягати людського кровотоку. При цьому тип мікропластику не суттєво вплинув на кількість речовин, які потрапляли в кров.

Окрім того, дослідження показало, що шкіра, покрита потом, вбирає вогнестійкі домішки значно ефективніше, ніж суха шкіра.

Хізер Леслі, науковиця, яка займається дослідженням впливу мікропластику на людину та екосистеми, зазначає: “Це дослідження моделі шкіри з мікропластиком, виготовленим у лабораторії, спонукає нас задуматися про проникність шкірного бар’єра для добавок із пластику, у цьому випадку антипіренів, які можуть міститися в мікропластику, що виділяється з наших електронних пристроїв і текстилю”.

Результати дослідження мають важливе значення для розробки законодавства, спрямованого на захист громадського здоров’я від потенційно шкідливого впливу мікропластику. Водночас дослідники підкреслюють, що висновки обмежені обсягом та типами вивчених речовин і потребують подальших досліджень.

22-23 січня 1933 року радянська влада ухвалила документи, які, фактично, означали блокаду України під час Голодомору.

У місті Паневежис, Литва, розпочнеться судовий процес над п’ятьма громадянами України. Їх звинувачують у незаконному переправленні 43 мігрантів з Афганістану, Пакистану, Непалу та Індії через литовську територію.

У дев’яти областях України правоохоронці викрили 13 військових посадовців, які незаконно нарахували понад 13 мільйонів гривень виплат військовослужбовцям, що не перебували в зоні бойових дій або не служили взагалі.

Президент США Дональд Трамп готується відправити близько 10 000 військовослужбовців на південний кордон країни.

Опитування свідчить, що більшість українців не виїжджатимуть до іншої держави на постійне місце проживання після завершення війни та повного відкриття кордонів.