Чоловік із Нідерландів помер після рекордних 613 днів захворювання на COVID-19
Джерело: UNMC (Університетська лікарня в Омахі, Небраска)
Чоловік із Нідерландів помер після 613 днів боротьби з COVID-19 , при цьому вірус мутував у його організмі близько 50 разів.
Як зазначається, голландський пенсіонер заразився варіантом Омікрона BA.1.17 у лютому 2022 року і лікувався в університетській лікарні Амстердама.
Попри кілька вакцин проти вірусу, на момент надходження в лікарню пацієнт не відреагував на лікування антитілами.
“Дослідники виявили, що вірус розвинув мутацію стійкості всього за 21 день після прийому препарату “Сотровімаб”. Це означає, що вірус швидко адаптувався до активного інгредієнта, щоб боротися з ним”, – йдеться в повідомленні.
За даними університету, в пацієнта було захворювання кісткового мозку, яке вплинуло на його стовбурові клітини та еритроцити. Потім у нього також розвинулася лейкемія. Щоб лікування подіяло, йому довелося приймати імунодепресанти, які пригнічують імунну систему. Тому він не зміг протидіяти вірусу за допомогою природних антитіл.
“У розвитку стану пацієнта немає чогось нового для науки, але тривалість захворювання в 613 днів є екстраординарною”, – мовиться в матеріалі.
- 62-річний мешканець Німеччини, за своїми особистими мотивами, отримав значну кількість вакцин проти Covid-19. Чоловік пройшов 217 щеплень, не захворівши на вірус.
NASA евакуювала з Пасадену, Лос-Анджелес, лабораторію реактивного руху (JPL), частиною якої є центр управління польотами космічного агентства Deep Space Network. Причиною стали смертоносні пожежі в Лос-Анджелесі.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Ізраїльський уряд і ХАМАС досягли угоди про припинення вогню в Газі, яка також передбачає поетапне звільнення заручників і палестинських ув’язнених.
15 січня Міністерство фінансів США розширило санкції проти компаній та установ, які підтримують військові дії Росії в Україні.
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.