Чоловік із Нідерландів помер після рекордних 613 днів захворювання на COVID-19

Джерело: UNMC (Університетська лікарня в Омахі, Небраска)

Чоловік із Нідерландів помер після 613 днів боротьби з COVID-19 , при цьому вірус мутував у його організмі близько 50 разів.

Як зазначається, голландський пенсіонер заразився варіантом Омікрона BA.1.17 у лютому 2022 року і лікувався в університетській лікарні Амстердама.

Попри кілька вакцин проти вірусу, на момент надходження в лікарню пацієнт не відреагував на лікування антитілами.

“Дослідники виявили, що вірус розвинув мутацію стійкості всього за 21 день після прийому препарату “Сотровімаб”. Це означає, що вірус швидко адаптувався до активного інгредієнта, щоб боротися з ним”, – йдеться в повідомленні.

За даними університету, в пацієнта було захворювання кісткового мозку, яке вплинуло на його стовбурові клітини та еритроцити. Потім у нього також розвинулася лейкемія. Щоб лікування подіяло, йому довелося приймати імунодепресанти, які пригнічують імунну систему. Тому він не зміг протидіяти вірусу за допомогою природних антитіл.

“У розвитку стану пацієнта немає чогось нового для науки, але тривалість захворювання в 613 днів є екстраординарною”, – мовиться в матеріалі.

Угорщина затримала процедурне рішення, необхідне для подальшого просування України та Молдови в переговорах про вступ до ЄС. Через позицію Будапешта під загрозою може опинитися план Києва відкрити всі шість переговорних кластерів до середини липня.

У віці 94 років помер американський музичний продюсер і керівник звукозаписних лейблів Клайв Девіс.

Місце проживання може впливати на швидкість біологічного старіння людини, а також на роботу імунної системи, метаболізм та різноманіття мікробіому кишківника. Таких висновків дійшла міжнародна група науковців під керівництвом Стенфордського університету, яка дослідила зв’язок між генетикою та довкіллям.

Лівий кандидат у президенти Перу Роберто Санчес заявив, що не визнає результати другого туру виборів, якщо перемогу здобуде його консервативна суперниця Кейко Фухіморі. Він звинуватив виборчі органи та кампанію Фухіморі у маніпуляціях із голосами, поданими за кордоном.

Американська співачка Олівія Родріго оголосила про запуск власного благодійного музичного фестивалю Daisy Chain Fields, який відбудеться 29 серпня в місті Ірвайн, штат Каліфорнія. У заході візьмуть участь виключно виконавиці, а весь чистий прибуток спрямують на підтримку організацій, що займаються захистом прав жінок і дівчат.