У Сеулі відбувся прем’єрний показ українського фільму «Довбуш»

Джерело: Посольство України в Республіці Корея

У Сеулі відбувся прем’єрний показ одного з наймасштабніших кінопроєктів останніх років в Україні – фільму “Довбуш” режисера Олеся Саніна.

Історична стрічка перенесла глядачів у мальовничі Карпати XVIII століття, коли жив легендарний народний герой Олекса Довбуш, який понад усе прагнув вибороти свободу для свого народу.

Під час відкриття заходу посол України Дмитро Пономаренко відзначив незмінну мужність і рішучість українців у боротьбі за справедливість і незалежність, та подякував партнерам за підтримку України у відстоюванні цих ідеалів сьогодні.

Покази фільму у кінотеатрах Республіки Корея стартують наприкінці травня.

У центрі сюжету фільму – Карпати на початку 18 століття. Гуцули були змушені втікати в гори через жорстоке правління польської шляхти. Брати Олекса та Іван Довбуші опиняються поза законом і стають опришками.

У пошуку помсти панам за вбивство батьків, брати Довбуші стають ворогами один одному, оскільки один хоче грошей, а інший – справедливості. Надалі Олекса очолює повстання гуцулів.

Бюджет “Довбуша” складає 120 млн грн, що зробила його одним із наймасштабніших та найдорожчих фільмів за історію української кіноіндустрії. Для фільму будували фортецю під Києвом, сконструювали унікальні карети, звели більш як 20 локацій і пошили понад тисячу костюмів.

Над фільмом працювала команда з 3000 осіб.

Представники громадських організацій та медіа у спільній заяві закликали Верховну Раду України відновити онлайн-трансляцію пленарних засідань на телеканалі “Рада” та завчасну публікацію порядків денних цих засідань.

Російська влада запровадила повну заборону на експорт бензину, щоб охолодити паливний ринок, де ціни з початку року зросли на 30% і майже досягли історичних максимумів. До 31 серпня вивіз бензину з Росії заборонили навіть компаніям‑виробникам.

28 липня уряд призначив заступницю міністра економіки Тетяну Бережну тимчасово виконувачкою обов’язків міністерки культури та стратегічних комунікацій. 

Росія вже вичерпала радянські запаси озброєння. Згідно зі звітом Київського економічного інституту (KSE), потік військової техніки зі складів РФ на передову впав до рівня, що був до 2022 року.

28 липня президент Володимир Зеленський підписав закон, котрий зокрема збільшує чисельність співробітників Служби безпеки України.