У парламенті Грузії знову сталася бійка через розгляд закону про «іноагентів»

Джерело: NewsGeorgia та Tbilisi life в Telegram.

У парламенті Грузії знову сталася бійка між депутатами під час обговорення законопроєкту про “іноагентів”. Розгляд документа  зірвано через фізичні сутички між членами правлячої партії та опозицією.

Під час сесії голова парламенту Грузії Шалва Папуашвілі вимкнула мікрофони декільком опозиційним депутатам, що лише підігріло напруження у залі. Конфлікт досяг свого апогею, коли з засідання було вилучено двох депутаток: Саломе Самадашвілі з партії “LELO” та Тако Чарквіані, лідерку партії “Право і справедливість”.

Законопроєкт, який складається з 11 статей, викликав жваві дебати в грузинському суспільстві. На засіданні 30 квітня парламентарі змогли розглянути лише три статті документа перед тим, як засідання було перервано через бійки.

Читайте також: Закон про «іноагентів»: що відбувається в Грузії та реакція міжнародної спільноти

Цей інцидент є черговим проявом глибокого розколу в грузинському парламенті, де спроби впровадження законодавства про “іноагентів” спричиняють різкі протести не тільки в стінах парламенту, а й серед ширшої громадськості.

Що передувало?

15 квітня Комітет з юридичних питань парламенту Грузії підтримав законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, що за змістом ідентичний проєкту, ініційованому минулого року та відкликаному на тлі масових протестів.

Під час засідання комітету з юридичних питань парламенту сталася бійка, а громадські організації оголосили  акцію протесту. Під час засідання були присутні опозиційні депутати, але їм вимикали мікрофони, коли вони використовували термін “російський закон” і закликали правлячу партію відкликати законопроєкт.

Під час обговорення, коли депутат “Грузинської мрії” Мамука Мдинарадзе сперечався з представницею опозиційної партії “Лело”, лідер партії “Громадяни” Алеко Елісашвілі, як повідомляють, різко підскочив до нього та вдарив кулаком в обличчя.

Вулицями Тбілісі прокотилася низка акцій проти ухвалення законопроєкту. Зокрема 16 квітня під час багатотисячного мітингу проти закону про “іноагентів”, спецпризначенці застосували сльозогінний газ. Місцеві ЗМІ повідомляють про затримання активістів та постраждалих під час протистоянь. Також вночі 17 квітня правоохоронці побили демонстрантів та журналістів.

Та вже 17 квітня парламент Грузії у першому читанні прийняв проєкт закону “Про прозорість іноземного впливу” (закон про “іноагентів”), проти якого грузини вже кілька днів поспіль виходять на протести.

Надвечір 28 квітня тисячі громадян Грузії пройшли маршем через Тбілісі під час протестів проти законопроєкту про “іноземних агентів”, який опозиція та західні країни назвали авторитарним та інспірованим Росією.

30 квітня законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” винесли на розгляд пленарної сесії парламенту Грузії у другому читанні, втім лідер парламентської більшості Мамука Мдинарадзе заявив, що його обговорення може тривати кілька днів.

Того ж вечора, 30 квітня, грузини знову вийшли на протести біля будівлі парламенту у Грузії. Під час багатотисячного мітингу проти закону про “іноагентів” спецпризначенці застосували сльозогінний газ та водомет.

Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.

Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.

Улітку 2024 року російські окупанти стратили чотирьох українських військових на території агрегатного заводу у Вовчанську за наказом командування.

Президента Аргентини Хав’єра Мілея звинуватили у плагіаті частини його нещодавньої промови на Генеральній асамблеї ООН, яка нагадує слова з політичного серіалу “Західне крило” (The West Wing).

Вінтажний Ferrari Анджеліні Джолі буде виставлений на аукціоні Christie’s у Парижі 20 листопада.