У Німеччині підпалили дачний будинок глави Rheinmetall через допомогу ЗСУ
Джерело: Frankfurter Rundschau
У Нижній Саксонії (Німеччина) стався підпал садового будинку Арміна Паппергера, керівника німецького машинобудівного та збройового концерну Rheinmetall. За словами поліції, інцидент відбувся у містечку Германсбург.
Група лівих радикалів взяла на себе відповідальність за підпал, заявивши, що це їхній протест проти постачань зброї Україні. У оприлюдненому на платформі Indymedia листі-зізнанні вказується: “У ніч з 28 на 29 квітня 2024 року ми встановили запальний пристрій на садовому будиночку Арміна Паппергера”.
Термін “переломний момент”, який канцлер ФРН Олаф Шольц використовував для опису війни в Україні, був згаданий у повідомленні як причина атаки. За словами зловмисників, компанія використовує збройне протистояння для збуту застарілих моделей танків зі значним прибутком.
Місцеві рятувальники оперативно відреагували на повідомлення про пожежу, яке надійшло о 04:16. Пожежу вдалося швидко локалізувати та загасити.
Відділ поліції з питань державної безпеки розслідує інцидент та перевіряє справжність листа-зізнання. Rheinmetall не надав офіційних коментарів з приводу події.
Довідка. Компанія Rheinmetall, яка є одним із провідних світових виробників артилерійських і танкових снарядів, значно наростила виробництво після російського вторгнення в Україну у 2022 році, забезпечуючи Збройні Сили України необхідною зброєю.
- Сейм Литви схвалив поправки до законів, що дозволять великим компаніям оборонної промисловості швидше розпочати розвиток проєктів на території країни. Відповідна зміна у правилах дозволить великим виробникам почати розробляти проєкти без отримання дозволів на будівництво.
- Вранці 17 квітня всередині однієї з будівель на території заводу BAE Systems у Великій Британії стався вибух. Компанія спеціалізується на виробництві боєприпасів та артилерійських систем, зокрема й для постачань в Україну.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.