У Великій Британії стався вибух на збройовому заводі BAE Systems – The Telegraph

Джерело: The Telegraph

Вранці 17 квітня всередині однієї з будівель на території заводу BAE Systems у Великій Британії стався вибух. Компанія спеціалізується на виробництві боєприпасів та артилерійських систем, зокрема й для постачань в Україну.

Вибух пролунав на британському заводі, який виробляє боєприпаси зокрема для постачання в Україну.

Інцидент стався всередині однієї з будівель на території заводу BAE Systems у Гласкоуд, Південний Уельс.

Постраждалих немає, розпочато розслідування.

Джерело: telegraph

Представник BAE Systems зазначив: “Ми можемо підтвердити, що сьогодні вранці стався інцидент на нашому підприємстві в Уельсі. Були негайно введені в дію перевірені протоколи безпеки, і на місце виїхали екстрені служби. Увесь персонал знаходиться на обліку, і наша група реагування на надзвичайні ситуації продовжує спостерігати за об’єктом. Ми розпочали повне розслідування”.

BAE Systems — британська оборонна компанія, що є найбільшим військовим підрядником у Європі. Виробляє боєприпаси та артилерію. Будівництво заводу почалося в 1938 році, і під час Другої світової війни використовувалося як фабрика з виробництва снарядів для Королівського флоту.

Нині завод виготовляє боєприпаси та артилерійські системи, зокрема й для постачань в Україну. Завод, де стався вибух, спеціалізується на виробництві снарядів.

Зауважимо, у серпні 2023 року Міноборони України та генеральний директор компанії BAE Systems Чарльз Вудберн підписали Рамкову угоду про співпрацю щодо ремонту, запасних частин та виробництва нових легких гармат L119.

Також у серпні 2023 року Україна привітала відкриття офісу в Києві британським аерокосмічним і збройовим гігантом BAE Systems.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.

24 червня усі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень протягом доби з 00:00 до 24:00.

Президент Володимир Зеленський поінформував про наслідки ворожих влучань по Харкову 23 червня. Станом на зараз відомо про одного загиблого, також є поранені.