Microsoft виділять 2,2 млрд доларів для розвитку ШІ у Малайзії
Джерело: Associated Press
Компанія Microsoft оголосила про плани інвестувати 2,2 мільярда доларів у розвиток хмарних обчислень та штучного інтелекту (ШІ) в Малайзії протягом наступних чотирьох років. Це стане найбільшою інвестицією американського технологічного гіганта в цій країні.
Генеральний директор Microsoft Сатья Наделла зазначив, що інвестиції включатимуть створення національного центру штучного інтелекту у співпраці з малазійським урядом.
“Ми прагнемо підтримувати трансформацію штучного інтелекту в Малайзії та гарантувати, що вона принесе користь усім малазійцям”, – сказав Наделла.
Прем’єр-міністр Малайзії Анвар Ібрагім підкреслив, що інвестиції Microsoft є ключовими для досягнення урядової мети з підвищення потенціалу штучного інтелекту в країні. Він додав, що інвестиції також допоможуть навчити ШІ близько 300 тисяч осіб, посилити кібербезпеку та підтримати зростання спільноти розробників у Малайзії.
Новий національний центр ШІ планує сприяти впровадженню інновацій у ключових галузях промисловості та державному секторі, забезпечуючи ефективне управління ШІ та дотримання нормативних вимог у Малайзії.
- Intel буде виготовляти спеціалізовані чипи, спроєктовані Microsoft для власного використання. Компанії підписали нову угоду на понад 15 мільярдів доларів.
- Компанія Microsoft має намір впровадити свого персонального помічника на основі штучного інтелекту Copilot для операційної системи Windows 10.є
- Версію Microsoft Office 2024 зроблять доступною без передплати – її можна буде придбати “раз і назавжди”. Передбачається, що Microsoft Office LTSC 2024 (Long-Term Servicing Channel) матиме підтримку протягом п’яти років.
13 липня італійський тенісист Яннік Сіннер здобув перемогу на Вімблдоні-2025, третьому у сезоні турніру серії Grand Slam.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.