Байден назвав Японію та Індію ксенофобськими державами, порівнявши їх із Китаєм та Росією
Джерело: Bloomberg
Президент США Джо Байден вважає Японію та Індію ксенофобськими країнами, так само, як Китай і Росію.
З такою заявою американський лідер виступив на заході зі збору коштів у Вашингтоні.
Байден повторив свої зауваження, пов’язуючи економічні проблеми Китаю з його небажанням приймати імміграцію. Цього разу він додав до списку ксенофобських країн Росію, Індію, а також давнього союзника Японію.
“Ви знаєте, одна з причин, чому наша економіка зростає, це завдяки вам і багатьом іншим. Чому? Тому що ми вітаємо іммігрантів. Причина – подивіться, подумайте. Чому Китай так сильно економічно гальмує? Чому Японія має проблеми? Чому Росія? Чому Індія? Бо вони ксенофобні, вони не хочуть іммігрантів”, – сказав Байден.
Згадка Байдена про Індію була незвичайною, враховуючи, що економіка країни розвивається найшвидше серед усіх великих країн, і, на відміну від Японії та Китаю, її населення молоде та зростає.
Союзники “дуже добре знають, наскільки президент поважає їх, їхню дружбу, цінності, їхній внесок”, – сказав речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі, відповідаючи на запитання про коментар президента.
“Ширша думка, яку висловлював президент – і я думаю, що люди в усьому світі це визнають – полягає в тому, що Сполучені Штати є нацією іммігрантів, і це закладено в нашій ДНК. Ми кращі завдяки цьому, ми сильніші завляки цьому. Ми не збираємося від цього йти”, – сказав Кірбі.
- 27 квітня, під час вечері з кореспондентами у Білому дому, президент США Джо Байден прокоментував політичне протистояння з кандидатом на пост глави держави Дональдом Трампом, пожартувавши стосовно віку опонента.
Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.