У TikTok набирає популярності нова пісня про Кім Чен Ина
Джерело: BBC
У соцмережі tikTok набирає популярності нова пісня про північнокорейського лідера Кім Чен Ина під назвою “Дружелюбний батько”.
Нова пісня про Кім Чен Ина вийшла два тижні тому і стала вірусною у мережі Інтернет.
Користувачі танцюють під мелодію і, ймовірно, зовсім не прислуховуються до тексту пісні, яка вихваляє лідера КНДР.
“Оспіваймо Кім Чен Ина, великого лідера … Хвалімось Кім Чен Ином, нашим дружнім батьком”, — мовиться у пісні.
Тіктокери, своєю чергою, вихваляють саме мелодію.
“Тейлор Свіфт не очікувала, що вилетить з води відразу після випуску її нового альбому”, — пожартував один з користувачів у соцмережі.
Інші користувачі пишуть, що пісня про диктатора заслуговує на Ґреммі.
Водночас експерти наголошують, що за легкою попсою мелодією ховається щось зловісне.
За останні 50 років у КНДР написали низку поп пісень про лідерів нації. Їх музика бадьора та яскрава, а тексти легко запам’ятовуються. Пісні написані так. аби “проникати у голови” людей.
Науковиця Кембридзького університету Александра Леонзіні, яка досліджує північнокорейську музику, зазначила що у північнокорейських піснях немає місця для надто складних абстрактних фраз
Мелодії мають бути простими, доступними, такими, щоб люди легко сприймали їх. Мелодії також потрібно вимовляти в такому діапазоні голосу, щоб їх могли співати більшість людей.
“Ідея полягає в тому, що вони хочуть мотивувати, прагнути до спільної мети на благо нації… вони не схильні створювати такі пісні, як балади”, — сказала вона.
У Північній Кореї існує нульова терпимість до свободи творчості чи мистецтва. Музикантам, художникам і письменникам заборонено створювати твори просто заради мистецтва.
“Уся художня творчість у Північній Кореї має служити класовій освіті громадян і, зокрема, навчати їх тому, чому вони повинні відчувати почуття вдячності, почуття лояльності до партії”, — зауважила Леонзіні.
Музика для КНДР є одним з найпотужніших інструментів пропаганди, тому більшість їх поп пісень не можна почути за межами країни.
За словами тих, кому вдалось втекти з КНДР, жителі Північної Кореї щоранку прокидаються під пропагандистські пісні, які лунають на міських площах.
Листи пісень і тексти останніх пісень, друкуються в газетах і журналах, поки мешканці не знатимуть текст повністю.
Для тих хто слідкує за режимом у КНДР “Дружелюбний батько” містить тривожні повідомлення.
Це не перша пісня, присвячена Кім Чен Ину, але у ній є помітні відмінності, порівняно з попередніми композиціями.
У новій пісні Кім Чен Ина називають “батьком” та “великим”: раніше такі терміни використовували для першого лідера Північної Кореї, його діда Кім Ір Сена. Кім Чен Ина раніше називали лише “Великим наступником”.
Нещодавно він також замінив текст в іншій пропагандистській пісні, замінивши “наш батько Кім Ір Сена” на “наш батько Кім Чен Ин”.
Це може бути ознакою його напрямку. Як лідер, він стає все більш ворожим і агресивним у своїй риториці, обіцяючи нарощувати військовий арсенал своєї країни.
“Пісні використовуються, щоб передати напрямок, у якому рухається держава… щоб вказати важливі моменти та важливі події в політиці. Пісня майже як газета в Північній Кореї”, — зазначила Леонзіні.
Однак користувачі TikTok просто насолоджуються музикою. Деякі кажуть, що не можуть перестати слухати пісню: дорогою на роботу, у спортзалі, під час виконання домашнього завдання.
Інші відчувають ностальгію, їм це нагадує старі іспанські та французькі хіти чи східноєвропейські стилі, кажуть вони.
- Згідно з опитуванням Reuters/Ipsos, більшість американців вважають, що Китай використовує соціальну мережу TikTok для формування громадської думки США.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
Колишній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк переміг у суді проти ведучої каналу “1+1” Наталії Мосейчук і блогера Романа Скрипіна.
Голова парламентського комітету з податків та фінансів Данило Гетманцев розповів, що протягом 2025 року в Україні планують посилити податковий контроль.
Колишній начальник штабу 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Богдан “Тавр” Кротевич розповів, що його прізвище прибрали з указу президента про нагородження його орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня. Він вважає, що причиною цьому може бути конфлікт з Головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським.
Генерал-лейтенант Іван Гаврилюк за власним бажанням йде з посади першого заступника міністра оборони України.