У Кремлі «занепокоєні» заявою Кемерона щодо використання британської зброї на території РФ

Джерело: Reuters

У Кремлі назвали заяву міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Кемерона про те, що Україна може застосувати британську зброю проти цілей усередині Росії “прямою та небезпечною ескалацією”.

Нещодавно Кемерон пообіцяв 3,7 мільярда доларів щорічної військової допомоги Україні  “стільки, скільки це буде потрібно”, додавши, що Лондон не заперечує проти використання зброї на території Росії.

Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав коментарі Кемерона “небезпечними”.

Це пряма ескалація напруженості навколо українського конфлікту, яка потенційно може становити загрозу європейській безпеці, для всієї архітектури європейської безпеки. Ми бачимо таку небезпечну тенденцію ескалації напруги в офіційних заявах. Це викликає наше занепокоєння, – сказав він.

Своєю чергою, представниця МЗС Росії Марія Захарова додала, що “це вперше західний політик настільки відверто визнав, що Захід веде приховану війну проти Росії руками українців”.

Зауважимо, 2 травня Кемерон зустрівся з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою та президентом Володимиром Зеленським під час свого другого візиту до Києва на посаді міністра закордонних справ.

Також головний дипломат Великої Британії привітав надання Конгресом США пакету допомоги на 60 мільярдів доларів.

Читайте також: Девід Камерон: «Путін вірить, що може перечекати свою війну в Україні. Він помиляється»

Зауважимо, раніше Девід Кемерон закликав до необхідності “зосередитися на Україні”, попри кризу на Близькому Сході, і попередив, що глава РФ Володимир Путін “повернеться за новими країнами”, якщо його не зупинити.

Також Кемерон поділився своїми враженнями, що події сьогодення нагадують йому 1930-ті роки, перед початком Другої світової війни, однак, російський лідер Володимир Путін грає роль Гітлера. Війна РФ проти України залишається для Кемерона “абсолютним пріоритетом”, наголосив він на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Тоді як прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосив про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

Варто також додати, що Велика Британія, Німеччина та Польща, — країни є найбільшими європейськими донорами України, – спільно зобов’язалися виділити більше, як США у відсотковому відношенні до ВВП.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.