Зеленський провів засідання Ставки: обговорили ключові виклики та потреби фронту

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

Надвечір 6 травня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. З-поміж головних тем обговорили  нагальні потреби фронту та прискорення постачання озброєння від союзників.

Щойно провів засідання Ставки. Перше – це фронт. Доповідь Головкома: він був на передовій, безпосередньо у бригадах. Доповів про ключові виклики та потреби. Готуємось. Була також доповідь щодо нашого власного виробництва зброї та комплектації наших бригад. Максимум робимо, щоб дати більше зброї для наших воїнів, – зазначив Зеленський.

Глава держави додав, що окремо під час засідання обговорили постачання від партнерів: терміни постачання та можливість прискорити реальне надходження зброї та снарядів від партнерів. Він зауважив, що за політичними рішеннями має бути реальна логістика – реальне отримання зброї українськими військовими.

Всі, хто залучений, мають зараз працювати 24/7 з партнерами, зокрема зі Сполученими Штатами.

Зауважимо, 2 травня під час засідання Ставки сторони обговорили забезпечення українських міст системами ППО та готовність фортифікаційних рубежів.

Протягом минулої доби відбулося 125 бойових зіткнень. Загалом, ворог завдав 2 ракетних та 120 авіаційних ударів, здійснив 89 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

Довідка. Ставка Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України – це надзвичайний орган найвищого військового керівництва України, який у період реальної війни-агресії здійснює стратегічне управління Збройними силами України та іншими військовими формуваннями держави. Робочим органом є Генеральний штаб Збройних сил України.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про утворення Ставки Верховного Головнокомандувача 25 лютого 2022 року.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.