Комітет з питань інтеграції України до ЄС заявив про «неприпустимість» тиску на Суспільне
Джерело: Іванна Климпуш-Цинцадзе/Facebook
7 травня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до ЄС у відповідь на лист голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Миколи Чернотицького ухвалили рішення, в якому зокрема погодилися з необхідністю забезпечення належного фінансування суспільного мовника для забезпечення свободи слова в Україні.
На засіданні Комітету вирішували, що відповісти на лист голови суспільного мовника, який звернувся по захист.
Як зауважила очільниця Комітету Іванна Климпуш-Цинцадзе, на засіданні ухвалили рішення, в якому:
- погодилися з необхідністю забезпечення належного фінансування суспільного мовника для забезпечення свободи слова в Україні;
- наголосили на неприпустимості будь-яких дій, які підривають незалежність суспільного мовника;
- рекомендували Комітету з питань бюджету в разі надходження законодавчих ініціатив щодо фінансування суспільного мовника враховувати міжнародні зобов’язання;
- рекомендувати Кабміну вжити необхідних заходів щодо фінансування суспільного мовника відповідно до чинного законодавства.
Водночас “Детектор медіа” поінформував про деталі рішення, в якому також мовиться, що “будь-які дії, що підривають роботу та незалежність суспільного мовника, зокрема “КДБ-істські” практики тиску на нього, є неприпустимими.
Тоді як усім ЗМІ рекомендували “звернути увагу на дотримання єдиної національної інформаційної політики”. Своєю чергою, Цинцадзе зауважила на це, що Комітет, який мав би стежити за дотриманням, зокрема, і свободи слова як базової цінності ЄС, натомість “втручається в редакційну політику незалежного мовника”.
Вона також прокоментувала обговорення рішення, зазначивши, що “вийшло довге обговорення, яке б назвала сумішшю непрофесіоналізму, незрозумілої “слухняності” і абсолютного нерозуміння, що таке свобода слова і європейська інтеграція”.
Колег складно переконати, якщо вони не мають власної думки і голосують так, як їм вказують згори, – додала вона.
Раніше Комісія з журналістської етики опублікувала заяву, у якій висловила незаперечну підтримку реформованому мовнику та наголосила, що тиск на мовника, зокрема шляхом поширення неперевіреної й недостовірної інформації політиками та іншими публічними особами, є “неприпустимим”.
Також спільнота українського “Медіаруху” закликала владу припинити тиск на Суспільне мовлення та зберегти за ним вечірні прайми телемарафону.
Що передувало?
Днями очільниця наглядової ради НСТУ Світлана Остапа повідомила у коментарі “Детектор медіа”, що Суспільне хочуть прибрати з вечірніх слотів телемарафону “Єдині новини” і натомість надавати їм час на етер у нічні та ранкові години.
Хто був автором такої пропозиції, невідомо, але озвучив її представник телеканалу “Рада”.
Світлана Остапа, своєю чергою, зауважила, що саме Суспільне повинне мати слоти у вечірні години.
Ми обговорили це питання й вирішили, що оскільки Суспільне дотримується всіх професійних стандартів, саме в слоті Суспільного є баланс політичних сил, то саме Суспільне і має бути у вечірніх слотах марафону. Ми дали доручення голові правління Суспільного Миколі Чернотицькому, щоб він озвучив нашу позицію в чаті керівництва телемарафону. Ми вимагаємо або всіх вечірніх ефірів у слоті, або щоб був паритет, як раніше, щоб в усіх виробників контенту були і вечірні, і денні, і нічні слоти, — сказала вона.
Очільниця наглядової ради НСТУ також висловила думку, що проти Суспільного почали інформаційну кампанію. Зокрема занепокоєння викликають дописи Безуглої, яка днями написала кілька постів про те, чи доцільно фінансувати державні телеканали, до яких внесла і Суспільне.
“Суспільне, Дом і FreeДом мають мізерні охоплення і диверсифікують кошти”, – написала Безугла, запропонувавши залишити лише одного державного мовника – Суспільне або “Раду”.
Пост Безуглої прокоментувала шеф-редакторка “Детектор медіа” Наталія Лигачова, звинувативши нардепку у брехні.
Нардепка написала, що НСТУ нібито отримує від держави майже 2 млрд фінансування на рік, з яких частина іде на зарплату членам наглядової ради НСТУ.
Заробітна плата голови наглядової ради НСТУ Світлани Остапи – близько 200 тис. грн, як і секретаря, як і голови правління НСТУ та ще інших членів наглядової ради та правління (можливо, більше, в мене такі дані – треба зробити запит), – написала вона.
Цей допис прокоментувала шеф-редакторка “Детектор медіа” Наталія Лигачова, наголосивши, що нардепка вкотре збрехала.
Та скільки ж можна брехати?!!! Знову пост Безуглої про Суспільне, і знову – суцільна брехня та маячня. Починаючи з того, що Світлана Остапа є моєю заступницею в ГО “Детектор медіа” і отримує зарплату саме в нас! Наглядова рада Суспільного працює всі роки, починаючи зі свого створення, безкоштовно! – обурилась Лигачова.
Вона звинуватила Безуглу у кампанії брехні і тиску на незалежного мовника та пообіцяла жорстку відповідь медійників.
Своєю чергою, очільниця Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Світлана Остапа також прокоментувала допис Facebook нардепки Мар’яни Безуглої щодо Суспільного.
Якщо народна депутатка Мар’яна Безугла думає, що Наглядовій раді НСТУ більше немає чого робити, як тільки обговорювати її пости, то вона глибоко помиляється. Якщо вона любить, щоб її персону обговорювали, і для цього безперервно бреше, то тут питання або до лікарів, або до поліції, – написала Остапа.
Вона зазначила, що Безугла нічого не знає про Суспільне і заявила, що нардепка бреше.
- Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.
- Народна депутатка України 9-го скликання від партії “Слуга народу” Юлія Яцик в коментарі під дописом народної депутатки Мар’яни Безуглою у Facebook порадила їй “завʼязувати і з алкоголем, і з важкими наркотиками…”.
- Народна депутатка Мар’яна Безугла назвала свій нещодавній законопроєкт “жартом”, проте після критики видалила допис й написала новий.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.