Президент Румунії заявив про готовність обговорювати надання систем Patriot Україні
Джерело: Reuters
Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив у вівторок, 7 травня, що він відкритий для обговорення відправлення ракетної системи Patriot в Україну.
Раніше Німеччина звернулася до країн-членів Європейського Союзу та НАТО із закликом зміцнити протиповітряну оборону України й пообіцяла поставити додаткову систему Patriot. Після цього Іспанія заявила, що поставить зенітні ракети Patriot.
Інші європейські країни, включаючи Грецію, Нідерланди, Польщу, Румунію та Швецію, також мають системи Patriot.
“Протягом останніх кількох тижнів точилася дискусія про те, хто може надіслати системи Patriot в Україну. Президент Байден згадав про це … під час нашої зустрічі, і я сказав, що я відкритий для обговорення. Я повинен обговорити це у Вищій раді оборони, щоб побачити, що ми можемо запропонувати і що ми можемо отримати натомість, тому що залишити Румунію без протиповітряної оборони неприйнятно”, — сказав Йоганніс.
У Білому домі заявили, що президент США Джо Байден подякував Румунії за її відданість безпеці НАТО та підтримку України.
“Лідери підтвердили свою непохитну підтримку України, коли вона захищається від безглуздої агресії Росії, і президент Байден висловив вдячність Румунії за підтримку українських біженців і зусилля з переміщення українського зерна на ринок”, — повідомили в Білому домі.
- Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен заявила, що в липні країна розмістить у Литві систему протиповітряної оборони Patriot.
- Речник Повітряних сил Ілля Євлаш заявив, що Україна потребує різних видів західного озброєння для захисту міст від регулярних російських обстрілів.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.