Patriot, NASAMS й F-16: Євлаш розповів, що потрібно Україні для захисту від російських атак

Джерело: Букви

Речник Повітряних сил Ілля Євлаш заявив, що Україна потребує різних видів західного озброєння для захисту міст від регулярних російських обстрілів.

За його словами, якщо Україна отримає всю обіцяну допомогу від союзників, це дозволить значно зменшити кількість обстрілів та ракетно-бомбових ударів по наших містах російськими літаками тактичної авіації – Су-34, Су-35 і стратегічної – Ту-22, Ту-95.

“Для захисту також потрібні системи великого радіусу дії Patriot, які зараз є єдиними у своєму роді, що можуть збивати аеробалістичні ракети “Кинджал”. Однак радіус дії цих систем ППО приблизно станoвить 40 кілометрів, якщо ми говоримо саме про “балістику”. Тож, враховуючи велику площу України, таких засобів необхідно багато”, – пояснив Євлаш.

Майор ЗСУ додав, що Україна також потребує систем середнього радіусу дії – NASAMS, IRIS-T, та малого – Gepard.

“Українські зенітники показують унікальні результати. Наприклад, навчання управляти системою типу Patriot, яке традиційно триває 3-4 місяці, наші військові опановують за 3-4 тижні”, – поділився він.

Як зазначив Євлаш, одночасно із західними системами українські захисники застосовують і радянську техніку.

Зокрема зараз разом із колегами зі Сполучених Штатів реалізовується проєкт FrankenSAM, у межах якого старі радянські “Буки” модернізуються під західні ракети, які Україні надають союзники.

Стосовно загальної системи протиповітряної оборони, до якої входять комплекси середнього, малого і великого радіусу дії, Євлаш згадав системи РЕБ.

“Коли ми бачимо кадри зовсім вцілілих “шахедів”, можливо, це саме їхня робота. Це дає можливість ознайомитися із характеристиками цього дрона”, – уточнив він.

На думку Євлаша, важлива також винищувальна авіація – МіГ-29, Су-27, яка є складовою ППО.

“Однак вони вже морально застаріли, тому ми потребуємо F-16. Однак не менш важливо, якого типу буде радар для захоплення цілі, оскільки здебільшого маємо зараз проблему з боротьбою з малорозмірними цілями, як-oт крилаті ракети, керовані авіаційні ракети чи безпілотники. Їх можна збити, але треба захопити і знищити. Це можуть зробити F-16 із необхідним озброєнням”, – зазначив він.

Речник Повітряних сил зауважив, що коли це все буде комплексно працювати, то збільшиться захищеність українських міст та інфраструктурних об’єктів.

“Наприклад, ми бачили, як відпрацювали Сили оборони Ізраїлю разом із союзниками, коли їх атакував Іран. Як пілоти знищували різні типи повітряних цілей”, – пояснив він.

За поданням міністра оборони України Рустема Умєрова Кабінет міністрів України призначив на посаду першого заступника міністра оборони генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка.

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства юстиції про передачу в дохід України майна підсанкційної російської корпорації “Ростех”.

Народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна повідомила, що за її інформацією рішення Верховної Ради скасувати штрафи за неподання звітів про контрольовані іноземні компанії (КІК) ухвалене в інтересах вищого керівництва держави.

Протягом доби російські армійці завдали 2 276 ударів по Донецькій області, внаслідок чого п’ятеро осіб зазнали поранень.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що росіяни розпочали наступ раніше запланованого терміну, коли помітили перекидання українських військ.