Нардепи підтримали збільшення штрафів для тих, хто ухиляється від мобілізації
Джерело: Ярослав Железняк
Народні обранці на засіданні ВР 9 травня в цілому прийняли проєкт закону № 10379, який збільшує штрафи для військовозобов’язаних осіб, які ухиляються від мобілізації.
Відповідний законопроєкт вносить зміни у Кримінальний кодекс та кодекс про адміністративні правопорушення за порушення мобілізації.
Підтримали підвищення штрафів 256 парламентарів.
“Обʼєктивно, всі зміни, які обіцяв комітет внести про помʼякшення – зробили. Багато негативних норм прибрали”, – зауважив Железняк.
Зауважимо, що згідно з прийнятим законопроєктом, запроваджують три режими порушення мобілізації: порушення, повторне порушення та порушення під час воєнного стану.
Розміри штрафів за статтею 210 щодо військового обліку становитимуть:
- у мирний час – від 3 400 до 5 100 гривень;
- у воєнний час або за повторне порушення – від 17 000 до 25 500 гривень.
Відповідно до статті 210-1, за порушення законодавства про оборону та мобілізацію у мирний час, загрожуватимуть штрафи:
- громадянам – від 5 100 до 8 500 гривень
- посадовцям та юридичним особам – від 17 000 до 34 000 гривень
За ухилення від мобілізації у воєнний час передбачені штрафи:
- для громадян – від 17 000 до 25 5000 гривень
- для посадовців та юридичних осіб – від 34 000 до 59 000
Внесені зміни наберуть чинності наступного дня після публікації закону.
- 8 травня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт №11079-1 про мобілізацію деяких категорій засуджених осіб.
Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.
Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.