Зоопарк у Китаї звинувачують у «фейкових» пандах
Джерело: Sky News
У китайському зоопарку Тайчжоу з’явився новий атракціон, який викликав значне обурення. Зоопарк, розташований у провінції Цзянсу, представив виставку під назвою “собаки-панди”, за перегляд якої з відвідувачів стягувалася плата у 20 юанів (близько 2,77 дол).

Фото: Jam Press
Втім, невдовзі виявилося, що замість рідкісних панд, відвідувачам демонстрували пофарбованих чау-чау — породу собак із північного Китаю, відомих своєю густою шерстю. Тварин було розфарбовано у чорно-білий колір, щоб вони візуально нагадували панд.
Ця практика викликала негативну реакцію серед громадськості, а також юридичні суперечки щодо потенційного обману відвідувачів. Згідно з повідомленням державного видання The Global Times, юристи наголошують на тому, що відвідувачі можуть відчувати розчарування, дізнавшись правду про “панд”.
Зі свого боку, працівники зоопарку спростовують звинувачення у неправдивій рекламі. Вони стверджують, що вхід на виставку є безоплатним. А також там є інформаційні таблички правильно ідентифікують тварин як чау-чау, а не панд.
Представник зоопарку також зазначив, що використання натурального барвника для довгошерстих собак є безпечним, а подібна виставка допомагає компенсувати відсутність справжніх панд.
Цей інцидент не єдиний у своєму роді в Китаї, де зоопарки раніше звинувачувалися в спробах видати розфарбованих собак за інші види тварин, такі як вовки чи африканські коти. У 2010 році зоопарк у Чженчжоу придбав чау-чау, пофарбованих у такий спосіб, щоб вони нагадували тигрів, аби залучити більше відвідувачів.

Фото: Reuters / Зоопарк у Китаї у 2010 році
- Малайзія, яка є другим за величиною виробником пальмової олії у світі, оголосила про намір використати орангутангів для демонстрації своєї прихильності до збереження біорізноманіття. Міністр сировини країни Джохарі Абдул Гані заявив, що планується передати орангутангів основним країнам-імпортерам пальмової олії, включно з ЄС, Індією та Китаєм.
- Президент Ботсвани погрожує вислати 20 000 слонів до Німеччини через конфлікт щодо імпорту мисливських трофеїв. Цього року міністерство охорони навколишнього середовища Німеччини порушило питання про можливість посилення обмежень на імпорт мисливських трофеїв через браконьєрство.
За повідомленням ЗМІ, міністр оборони України Рустем Умєров повідомив представникам США, що Україна на “90%” підтримує мирну пропозицію президента Дональда Трампа, яку представили на зустрічі у Парижі цього тижня.
Ізраїль не виключає атаки на ядерні об’єкти Ірану в найближчі місяці, попри те, що США ведуть перемовини з Іраном і поки що не готові підтримати такий крок.
Поблизу міста Едмонтон (провінція Альберта, Канада) сталася пожежа у Селі спадщини української культури.
У США Верховний суд тимчасово зупинив депортацію групи венесуельців з Техасу, які підпадають під дію закону про ворожих іноземців. Мігранти стверджують, що адміністрація Трампа працює над тим, аби вислати їх з країни.
Три роки тому, 18 квітня 2022 року, російські окупанти взяли в полон колишнього міського голову Херсона, тероборонівця Володимира Миколаєнка. Чоловіка помістили в колонію на території РФ і досі утримують там.