Малайзія планує використати орангутангів для дипломатії

Джерело: DW

Малайзія, яка є другим за величиною виробником пальмової олії у світі, оголосила про намір використати орангутангів для демонстрації своєї прихильності до збереження біорізноманіття. Міністр сировини країни Джохарі Абдул Гані заявив, що планується передати орангутангів основним країнам-імпортерам пальмової олії, включно з ЄС, Індією та Китаєм.

Цей крок став відповіддю на критику з боку екологічних організацій. Вони стверджують, що масове виробництво пальмової олії призводить до знищення природних місць існування орангутангів, особливо в Малайзії та Індонезії.

ЄС, своєю чергою, минулого року ухвалив рішення поступово вилучити з виробництва товари, що спричиняють вирубку лісів, включаючи пальмову олію, до 2030 року.

Міністр Гані вважає, що цей новий дипломатичний підхід, який він порівнює з китайською “дипломатією панд”, допоможе покращити репутацію Малайзії як країни, що активно дбає про збереження дикої природи та стале ведення сільського господарства. Водночас країна прагне підкреслити свої зусилля щодо захисту лісів і екологічної стійкості.

На сайті Всесвітнього фонду природи (WWF) наголошується, що орангутанги перебувають під загрозою вимирання, і їхня чисельність може зменшитись до 47 000 до 2025 року, якщо не буде вжито відповідних заходів.

У Центрі національного спротиву повідомили, що ворог посилює заходи з поширення дезінформації серед місцевого населення на тимчасово окупованих територіях. 

Станом на 22:30 19 травня ситуація на фронті залишається напруженою, однак контрольованою. Сили оборони продовжують рішуче протидіяти спробам противника просунутися в глибину території України, спрямовують зусилля на зрив виконання росіянами планів наступу.

19 травня Німеччина та Франція спільно висловили “глибоке занепокоєння” через ситуацію, що склалася в Грузії на тлі прийняття закону про “іноагентів”.

Минулої ночі Сили оборони, ймовірно, атакували безпілотниками військове летовище в Краснодарському краї РФ, поінформували джерела.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Варшава відкрита для розміщення ядерної зброї, однак, зауважив, що рішень ще немає.